Najlepsze Porady BiznesCo mówią nowe ustalenia odnośnie hoteli?

Co mówią nowe ustalenia odnośnie hoteli?

Co mówią nowe ustalenia odnośnie hoteli?

Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia epidemiologiczne sprawiły, że również hotele na jakiś czas musiały zawiesić swoją działalność całkowicie, a gdy już normalnie funkcjonowały, wyłączone zostały poszczególne ich segmenty, np. posiłki z restauracji były dostarczane wyłącznie przez room service, a także zamknięto strefę wellnes & spa. Obecnie sytuacja epidemiologiczna jest znacznie lepsza, dlatego mamy do czynienia ze znacznym luzowaniem obostrzeń. 8 maja swoją działalność wznowiły hotele, jednakże z pewnymi ograniczeniami. Jak będzie wyglądać teraz funkcjonowanie branży hotelowej?


Kto może przebywać w hotelach?

8 maja w życie weszło rozporządzenie, według którego hotele, hotel w Jarosławiu mogą wznowić swoją działalność, jednakże nadal nie mogą w nich funkcjonować strefy wellnes & spa. Przebywanie w reżimie sanitarnym możliwe jest jedynie w 50% obłożenia obiektu. Jednakże wspomniane obostrzenia nie dotyczą niektórych grup zawodowych, m.in. żołnierzy czy pracowników cywilnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, a nawet aplikantów aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej. Do pełnego otwarcia hoteli jest jeszcze daleka droga, ponieważ wciąż zamknięta jest gastronomia hotelowa, baseny, a także zaleca się przestrzeganie dystansu społecznego.

Czy w hotelach można korzystać z restauracji?

Na obecną chwilę w hotelach nie można korzystać z restauracji, lecz wyłącznie z ogródków restauracyjnych. Większość zamówionych w restauracji posiłków może zostać zrealizowana pod postacią room service dla gości hotelowych, natomiast dla osób nieprzebywających na terenie hotelu możliwe jest zamówienie dania z hotelowej restauracji na wynos lub z dowozem do klienta. Aby hotele w pełni zaczęły funkcjonować i zarabiać potrzebne będzie aż kilka lat, podczas których branża hotelarska będzie ponownie zdobywać zaufanie klientów, jak również społeczeństwo zacznie swobodnie podróżować. Obecne poluzowania mają trwać do 5 czerwca bieżącego roku i po tym czasie zostaną podjęte stosowane kroki.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Wybór ekipy budującej nasz wymarzony dom jest ważny zwracajmy...
Jestem na początku współpracy z wymienioną w artykule agencją...
Świetna książka - ma w sobie masę porad jak dobrze sprzedać...
Skorzystałam z promocyjnych warunków dla studentów. Bardzo się...