Najlepsze Porady BiznesJak napisać recenzję?

Jak napisać recenzję?

Jak napisać recenzję? © pixabay.com

Częstym wypracowaniem zadawanym przez nauczycieli szkół średnich jest napisanie recenzji filmu lub książki. Żeby taką recenzję napisać oczywiście należy dany film obejrzeć, a księżkę przeczytać. Poniżej podajemy kilka rad, co powinna zawierać poprawna recenzja i z jakich części powinna się składać.


Ważne elementy recenzji

Recenzja filmu, wydarzenia czy książki musi zawierać pewne części.

Na początku należy wspomnieć jako to film, jaki jest jego reżyser oraz napisać kilka zdań o głównych bohaterach i tematyce. Następnie opisujemy w kolejnym akapicie kilkoma zdaniami o czym dokładnie był film, jakie były jego główne wątki. Recenzja nie musi zawierać zakończenia filmu, możemy dojść do pewnego etapu i zakończyć go zdaniem otwartym.

Kolejną częścią powinna być ocena, subiektywna. Należy napisać, czy film się nam podobał, jakie były jego mocne strony np. gra aktorska, kostiumy, miejsca, w których toczyła się akcja, muzyka. Warto podać także słabe strony filmu, czyli to, co według nas mogło być lepiej zrobione czy przedstawione.

Po tej ocenie napiszmy czy obejrzelibyśmy ten film jeszcze raz i czy go polecamy. Warto dodać komu ten film może się spodobać i co zyskamy poprzez jego obejrzenie.

Recenzja składa się bowiem z wersji opisowej i subiektywnej oceny osoby, która ją pisze. Jeśli nie pamiętamy dokładnie fabuły filmu czy nie zapisaliśmy nazwisk grających w nim aktorów, bez problemu sprawdzimy je w internecie. Recenzja nie jest trudnym gatunkiem tekstu. Pamiętajmy jednak, żeby zachować jej przejrzystość i gramatyczny ład zdań.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
Świetna książka - ma w sobie masę porad jak dobrze...
moze ta porada mnie zmobilizuje w końcu do napisania referatu...
Tą ksiażke powinien przeczytać kazdy kto chce kupić...
uffff pomogło !!!! dzieki !