Najlepsze Porady BiznesJak napisać referat?
ocena (/4):

Jak napisać referat?

Jak napisać referat?

Referat dla większości osób wydaje się łatwy do napisania, jednak czy każdy jest na 100% pewny jaka jest jego definicja lub w jakich przypadkach piszemy referat?


Definicja pojęcia

Referat to rodzaj tekstu, który musi być spójny i jest wykorzystywany do publikacji lub prezentacji jakiegoś wybranego zakresu materiału. Aby poprawnie i przede wszystkim spójnie napisać referat każdy musi się stosować do struktury, która składa się z 3 etapów. A więc gotowi na naukę pisania referatu?

Etapy pisania referatu

Każdy referat jak zostało wspomniane powyżej składa się z 3 głównych etapów, czyli z początku, środku i zakończenia. Początek lub znany też jako wstęp to etap w którym należy wspomnieć ogólnie o czym jest referat. Szczegóły, wady, zalety, czy argumenty za lub przeciw powinny się znajdować w 2 etapie. Jest to miejsce w referacie gdzie można rozwinąć jak najbardziej swoją opinię, argumenty czy znalezione informacje. No i oczywiście na koniec jest zakończenie. Zakończenie nie polega tylko na podsumowaniu całości tematu ale też jest to czas na wyciąganie wniosków oraz zaprezentowanie otwarcie i szczerze swojej opinii na bieżący temat.

 

Działaj już teraz i napisz najlepszy referat! :)

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz


Najciekawsze

Podobne