Najlepsze Porady BiznesJak oszczędzać?

Jak oszczędzać?

Jak oszczędzać? © pixabay.com

Ostatnimi czasy  wiele osób narzeka, że nie ma na nic pieniędzy. Wszystko, co zarobimy, od razu wydajemy na wszelakiego rodzaju ubrania, buty, biżuterię i inne bibeloty. Większość po prostu nie potrafi oszczędzać, a nie jest to przecież tak wielką sztuką.


Planujmy wydatki

Dobrym sposobem na oszczędzanie jest ustalenie sobie miesięcznego budżetu, który możemy wydać. Musimy go jednak zaplanować w taki sposób, aby uwzględnić wszystkie nasze wydatki, nawet te najmniejsze, oraz te które mogą pojawić się w danym miesiącu, jak np urodziny czy imieniny. Planowanie budżetu pozwoli nam ograniczyć wydawanie pieniędzy na niepotrzebne i zalegające w szafie ubrania, kolejne kubeczki, czy piętnastą już z kolei zasłonę.

Oszczędzanie z procentem

Bardzo często praktykowanym sposobem jest również wpłacanie pieniędzy na osobne konto oszczędnościowe, którego nie będziemy używać. Wpłacane na nie pieniądze dodatkowo wrosną o procent, jaki oferuje nam bank. W tym przypadku trzeba jednak bardzo dokładnie zaplanować bieżące wydatki, bo wypłata z konta oszczędnościowego w niektórych bankach bywa odpłatna.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Stworzenie unikalnego CV jest bardzo pomocne, zwłaszcza te z...
W internecie coraz większą popularność zyskują blogi, jestem...
niee umiem napisać referatu na temat typów klimatycznych w...