Najlepsze Porady BiznesJak wybrać firmę do wybudowania domu do stanu surowego otwartego? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak wybrać firmę do wybudowania domu do stanu surowego otwartego?

Jak wybrać firmę do wybudowania domu do stanu surowego otwartego? Budowa domu

Budowa domu to ogromna inwestycja pieniężna. Jeżeli nie masz czasu ani doświadczenia w budowaniu domu i nie będziesz stawiał go systemem gospodarczym, tylko zleconym z pewnością musisz porozglądać się za odpowiednią firmą, która postawi dom do stanu surowego otwartego, czyli tzw. stanu deweloperskiego. Wybór projektu domu jest dopiero początkiem, aby osiągnąć „projektowy” efekt trzeba znaleźć specjalistów, których pracę można określić solidną, precyzyjną, a także terminową — oczywiście również w atrakcyjnej stawce cenowej. Na rynku budowlanym istnieje sporo doświadczonych firm, które podejmą się budowy domu, jednakże jak wybrać tą najlepszą?


1. Poszukiwania
Na samym początku podpytaj członków rodziny oraz znajomych w celu zebrania rekomendacji — być może ktoś się budował i je zadowolony z końcowych efektów. Duży wysyp firm budowlanych znajdziesz również na portalach ogłoszeniowych w Internecie — większość posiada własne strony internetowe, jednakże pamiętaj, że reklama nie musi być jednoznaczna z poziomem wykonywanych usług. Jeżeli znalazłeś interesującą cię firmę w Internecie, spróbuj poszukać informacji na jej temat na forach, na których są oceniane ekipy wykonawcze pod względem oferowanych usług. Oczywiście możesz obejrzeć wykonane budynki, które pokażą ci poziom usług danej ekipy. O dobrych wykonawców możesz również popytać w firmach oferujących materiały do budowy domu, ponieważ ich sprzedawcy zazwyczaj dysponują listą firm godnych polecenia.

2. Uprawnienia firmy
Oczywiście żadne przepisy nie wymagają, aby właściciel firmy budowlanej miał wykształcenie techniczne, jednakże dobrze będzie, gdy okaże się budowlańcem z zawodu. Jeżeli jest to przedsiębiorca, przekonaj się czy zatrudnieni przez niego ludzie mają odpowiednie uprawnienia. Dokładnie sprawdź status firmy, a także porozmawiaj z nimi na temat technologii, w której będzie budowany dom jednorodzinny. Warto wybrać doświadczoną firmę, która będzie wiedziała jak wykorzystać w odpowiedni sposób materiały.

3. Doświadczenie i maszyny
Firma budowlana powinna dysponować odpowiednimi fachowcami, a także sprzętem, który umożliwi załodze sprawną pracę. Warto wybrać firmę, która ma swoje maszyny — w takim przypadku nie będziesz musiał ich wypożyczać, co bywa dość kosztowną sprawą. Przed podjęciem ostatecznej decyzji poproś firmę o kilka namiarów wykonanych budynków, abyś mógł porozmawiać z osobami, dla których firma świadczyła usługi, a także zobaczyć wykonanie.

4. Umowa
Niedokładna umowa budowlana może być powodem niedociągnięć oraz konfliktów. W dobrze spisanej umowie wszystkie terminy realizacji pracy powinny zostać szczegółowo rozpisane na etapy i zakres pracy oraz powiązane z nimi koszty. Warto dokładnie rozpisać konkretne roboty, które będą wykonywane oraz z jakich materiałów, aby później nie okazało się, że realizacja nie przebiega zgodnie z planem. Jednym z załączników umowy powinien być projekt budynku. Trzeba również ustalić, która strona zakupi materiały — zazwyczaj powierzenie zakupów firmie może okazać się opcją droższą, jednakże wygodniejszą. We wspomnianej umowie powinny być zapisane w jasny sposób terminy oraz ceny płatności — dobrym rozwiązaniem jest zapłata za wykonany etap prac.

Dodaj komentarz

Kacper
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Wybór ekipy budującej nasz wymarzony dom jest ważny zwracajmy uwagę na wszystkie nawet najmniejsze szczegóły

Kacper
Dodano:
0
0

Wybór ekipy budującej nasz wymarzony dom jest ważny zwracajmy uwagę na wszystkie nawet najmniejsze szczegóły


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Mam do napisania referat na temat Jana czocharskiego pomuszcie
Dobrze wiedzieć że istnieje też taka możliwość ubezpieczenia...
Ja osobiście do takich działań skorzystałem z usług agencji...
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...