Najlepsze Porady BiznesJak wyposażyć firmę sprzątającą? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak wyposażyć firmę sprzątającą?

Jak wyposażyć firmę sprzątającą?

Założenie profesjonalnej firmy sprzątającej nie ogranicza się wyłącznie do uzyskania odpowiedniego kapitału, zatrudnienia i przeszkolenia pracowników czy zakupienia podstawowych elementów wyposażenia. Im bardziej nasz biznes będzie się rozrastał, tym więcej trzeba będzie zainwestować w zaawansowany i profesjonalny sprzęt, który nie tylko będzie odciążał pracownika, ale również jest gwarancją szybkiego i efektywnego sprzątania. W miarę rozwoju firmy powinna wzrastać oferta wszystkich usług. W jakie maszyny czyszczące wyposażyć firmę sprzątającą, aby pomogły one szybko i sprawnie zwrócić się całej inwestycji?


Wózek do sprzątania

Na sam początek firma sprzątająca powinna być wyposażona w podstawową chemię do czyszczenia mocnych zabrudzeń, a także akcesoria, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jednym z pierwszych profesjonalnych urządzeń dla firmy sprzątającej powinien być wysokiej jakości wózek do sprzątania, który jest wykonany z tworzywa sztucznego lub stali chromowanej. Obowiązkowo wózek powinien być wyposażony w cichoskrętne koła, które umożliwiają wygodne manewrowanie z minimalnym nakładem siły nawet w trudno dostępnych miejscach. Standardem w wózkach do sprzątania są uchwyty na worki o zwiększonej pojemności, wiadra, a także wyciskarka do mopów, dzięki której nie będziemy musieli brudzić rąk, a także nie zachlapiemy nadmiernie podłogi. Ciekawym pomysłem do wózka do sprzątania jest przesłonka, dzięki której całość będzie prezentowała się dyskretnie i elegancko. 

Odkurzacz na sucho i szorowarka

Kolejnym ważnym sprzętem, w który warto wyposażyć swoją firmę sprzątającą, jest odkurzacz profesjonalny, który pozwala nie tylko na czyszczenie zabrudzeń na sucho, ale również na mokro. Lekka i prosta konstrukcja pozwoli na skuteczną i bezpieczną pracę niemal w każdych warunkach. Odkurzacze pozwolą nie tylko na zbieranie rozlanych zabrudzeń z posadzek, ale również na czyszczenie plam z dywanów czy wykładzin. "Must have" każdej firmy sprzątającej jest zdecydowanie szorowarka, która umożliwi początkującej firmie sprzątającej czyszczenie różnorodnych powierzchni. 

Dodaj komentarz

Dominika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

W każdej firmie sprzątającej powinna być odpowiedna chemia do czyszczenia oraz dobrej jakości odkurzacze.

Kasia
Dodano:
0
0

Wózek do sprzątania to must have każdej firmy sprzątającej.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Dużo się dowiedziałam dzięki tej publikacji.
Stworzenie unikalnego CV jest bardzo pomocne, zwłaszcza te z...
Interesujący artykuł.
Ciekawie opisane, czym zajmuje się pracownik biurowy.