Najlepsze Porady BiznesJak założyć bloga?

Jak założyć bloga?

Jak założyć bloga?

Lubisz pisać albo masz pasję, którą chcesz się podzielić ze światem? Blog jest w taki razie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. To Twoja strona www, na której możesz dzielić się przemyśleniami, zdjęciami, filmami i innymi formami treści z innymi użytkownikami sieci. Bloga możesz tworzyć za darmo. Najlepiej odpowiednio go rozreklamować np.: na portalach społecznościowych. 


Liczy się pomysł

Niektórzy piszą bloga tylko dla samego pisania, dla rozrywki, spędzania czasu wolnego. Inni chcą zaciekawić ludzi i wejść z nimi w interakcję. Reklamują bloga pośród znajomych w mediach społecznościowych czy też wprost podają im adres strony. Jeśli chcesz stworzyć bloga, bardzo istotny jest jego pomysł. Powinieneś mieć w głowie zarys jego tematyki a nawet wygląd. W internecie znajduje się tyle blogów, że Twój musi czymś przyciągnąć czytelników, aby stał się popularny. Interesujesz się modą, wrzucaj na niego wygląd swoich stylizacji, jeśli piszesz opowiadania, możesz zamieszczać ich fragmenty. A może masz zwierzaka, którego uwielbiasz i chcesz się z innymi podzielić jego zdjęciami oraz doradzić im w problemach, które sam przeżywałeś? W zasadzie pomysłów na blogi jest cała masa, ale najważniejsza jest ich realizacja. 

Zakładanie bloga

Istnieje dużo stron, na których możesz założyć bloga za darmo np.: na Wordpressie. To najpopularniejsza platforma blogowa, z której korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Możesz także użyć innych popularnych kreatorów m.in.: Blogspot albo Tumblr. Wystarczy się zarejestrować i kliknąć przycisk Utwórz blog. Następnie wybierasz jego szablon i zatwierdzasz. I w zasadzie to wszystko. Teraz pora na redagowanie treści. Napisz coś w zakładce o mnie, dostosuj inne zakładki do swoich potrzeb. Na początku Twój blog nie musi być rozbudowany. Powoli wdrożysz się w jego tworzenie. Dodawaj wpisy regularnie, a z czasem zobaczysz, że zaczną być czytane przez coraz więcej osób. Poleć swój blog rodzinie i przyjaciołom jeśli chcesz się pochwalić swoimi dokonaniami. Założenie bloga jest bardzo łatwe, jednak pamiętaj, że jego popularność zależy już od Twojej systematycznej pracy, a także odrobiny reklamy.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
Super poradnik o tym jak dobrze sprzedać mieszkanie
uffff pomogło !!!! dzieki !
Świetna książka - ma w sobie masę porad jak dobrze...
Tą ksiażke powinien przeczytać kazdy kto chce kupić...