Najlepsze Porady BiznesUmowa SLA - jakie wynikają z niej korzyści? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Umowa SLA - jakie wynikają z niej korzyści?

Umowa SLA - jakie wynikają z niej korzyści?

SLA, czyli w rozwinięciu Service Level Agreement jest rodzajem umowy, która w dokładny sposób określa parametry oraz poziom świadczonych usług. Pojawia się często jako element innej umowy, na przykład o usługi hostingowe czy administrowanie stron www. Umowa taka definiuje zakres usług oraz sposób ich weryfikacji.


Umowa SLA - gwarancja jakości usług?

Co właściwie można rozumieć poprzez termin "gwarantowany poziom usług"? Jest to nic innego jak określenie zakresu i parametrów dostarczanych usług. Podaje się między innymi dostępność danej usługi w wybranej jednostce czasowej (zazwyczaj miesiąc lub rok) oraz sposób monitorowania i raportowania zdarzeń. Oprócz tego umowa SLA powinna zawierać informacje odnośnie sposobu zgłaszania problemów i reakcji na nie. Jakie znaczenie ma taka umowa dla klienta, który ją podpisuje? Jest to rodzaj gwarancji, że w przypadku niespodziewanej awarii, fachowcy sprawnie i szybko na nią zareagują.

Jakie korzyści wynikają z umowy SLA?

Umowa SLA pozwala sformalizować współpracę pomiędzy klientem, a dostawcą usług. Dzięki temu klient może określić jakość działań, której oczekuje od dostawcy. Druga strona ma natomiast możliwość optymalizacji dostarczanej klientowi usługi, aby w lepszy sposób dostosować się do jego potrzeb biznesowych. Odpowiedzialne firmy, takie jak Argonium oferują swoim klientom poprzez umowę SLA kompleksowość. Klienci często pochłonięci są wieloma innymi aspektami działalności, aby na bieżąco nadzorować zamawiane usługi. Dzięki umowie SLA firma pracuje przez 30 godzin miesięcznie monitorując i optymalizując usługę, w trakcie gdy klient musi poświęcić tylko 15 minut swojego cennego czasu.

Czy warto mieć umowę SLA?

Dla wielu firm podpisanie umowy SLA jest opłacalne i coraz więcej z nich się na to decyduje. Nie warto jednak podejmować decyzji zbyt pochopnie i rozsądnie wybrać dostawcę, u którego zakupimy usługę i podpiszemy umowę SLA. Warto zapoznać się z treścią takiej umowy sprawdzając, czy jej zapisy są sformułowane poprawnie i czy gwarantują rozwiązania odpowiadające potrzebom firmy. Więcej cennych informacji tutaj: https://www.argonium.pl/case_study/serwisy-www/co-daje-umowa-sla-dla-strony-www

Dodaj komentarz

Michał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Moim zdaniem każda profesjonalna agencją, powinna taką umowę oferować w standardzie.

Agnieszka
Dodano:
1
0

Taka umowa to bardzo dobre rozwiązanie dla naszej strony internetowej.

qwe
Dodano:
0
2

qwe


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
W dzisiejszych czasach trzeba wiedzieć jak kupować, aby nie...
Bogini miłości
Kupienie o wynajęcie takiego mieszkania jest dobrym pomysłem,...
Jeśli nie zrobię określonej liczby transakcji za pomocą karty...