Najlepsze Porady Dom i Ogród5 domowych sposobów, żeby usunąć rysy na meblach
ocena (/0):

5 domowych sposobów, żeby usunąć rysy na meblach

berlin-1571046-1920.jpg

Umeblowanie naszego domu nie należy do najtańszych spraw, dlatego też często kupując meble chcemy aby były one funkcjonalne i wytrzymałe na wiele lat. Prędzej czy później jednak nieuniknione jest pojawienie się zarysowań, zadrapań czy zabrudzeń, które nie jest łatwo usunąć. Co w tym przypadku zrobić?
Najlepsze-porady.pl przygotowały kilka sprawdzonych domowych sposobów na usunięcie rys i zadrapań z mebli w prosty sposób. Już nie musisz się denerwować, wystarczy że zadziałasz! ;)


Sok z cytryny i olej roślinny

Do przygotowania roztworu wykorzystaj tyle samo soku z cytryny co oleju roślinnego. Nawilż bawełnianą szmatkę w roztworze i przecieraj zadrapanie do momentu gdy przestanie być widoczne. Ten sposób jest idealny dla płytkich i małych zadrapań, który bardzo łatwo można usunąć.

Wykorzystaj orzechy

Może się to wydawać nierealne jednak wykorzystanie orzechów do usunięcia zadrapań jest bardzo skuteczne. Wystarczy wykorzystać orzechy włoskie, brazylijskie czy migdały (w zależności od koloru mebli) i pocierać je wzdłuż rysy. Orzechy są miękkie i łatwo wnikną w rysy. Jeżeli masz meble lakierowane czy w kolorze ciemnego drewna, jak wiśnia czy mahoń, to niestety jednak ten sposób nie pomoże Ci.

Kawowe fusy

W przypadku ciemnych mebli zadrapania są jasne i bardzo dobrze widoczne. Prostym sposobem jest ich przyciemnienie. Do tego możesz wykorzystać fusy z kawy. Wystarczy że kilka naniesiesz na patyczek do uszu i nałożysz cienką warstwę na szczelinę zadrapania. Pozostaw fusy na kilka godzin i zobacz jak rysa ciemnieje i staje się mniej widoczna. W razie potrzeby możesz ponowić sposób następnego dnia.

Kredka do brwi

Łatwy sposób na niewielkie rysy na meblach. Wybierz kredkę do brwi w kolorze mebli i wypełnij nią rysy. Pamiętaj że kredka może brudzić, więc nie stosuj tego sposobu na stołach czy krzesłach, a unikniesz niepotrzebnych plam na ciuchach czy obrusach.

Farba olejna

Jak najbardziej możesz wykorzystać farny olejne do usunięcia zadrapań z mebli. Wystarczy że wybierzesz jeden odcień ciemniejszy od mebli i nałożysz małym pędzelkiem, aby nie zabrudzić całą powierzchnię mebla.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne