Najlepsze Porady Dom i Ogród5 ozdób na choinkę, które możesz samodzielnie zrobić
ocena (/0):

5 ozdób na choinkę, które możesz samodzielnie zrobić

berlin-1571046-1920.jpg https://pixabay.com/

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo zniesiesz pewnie ze strychu choinkę lub kupisz żywe drzewko na targu. Pozostanie je ładnie ubrać na święta, by wprowadziło do domu przyjemną, ciepłą atmosferę. Czasami jednak ozdoby na choinkę potrafią być dość drogie, a ciężko przed świętami o przeceny. Ręcznie wykonywane dekoracje mają również swój urok i napawają nas dumą, że udało nam się zrobić coś tak ładnego. Wykonywanie ozdób może być także świetną rozrywką wieczorami, do której można zaprosić bliskich. Mamy więc dla Ciebie 5 propozycji dekoracji, które z łatwością zrobisz samodzielnie i przyozdobisz nimi choinkę. 


Bombki z papieru

Z papieru możesz zrobić na choinkę między innymi bombki. Potrzebny Ci będzie kolorowy papier, nożyczki, klej lub taśma klejąca, ołówek oraz linijka. Najładniej wyglądają bombki zrobione z papieru w takim kolorze jak złoty, czerwony i zielony. Możesz jednak wybrać inne kolory, wedle gustu. Teraz wytnij z papieru 6 pasków o długości 30 cm i szerokości 1,5 cm. Weź jeden z nich i sklej jego końce tworząc obręcz. Pozostałe paski złóż na krzyż ze sobą tak, aby ich środek tworzył pięciobok np.: domek. Paski muszą również leżeć naprzemiennie, każdy z nich znajdować się musi na jednym pasku na wierzchu, a na drugim pod spodem. Teraz połóż obręcz na ułożonych na siebie paskach. Krzyżowania pasków muszą się znajdować w kole. Przepchnij przez obręcz co drugi pasek. Muszą to być te paski, które znajdują się na samym spodzie. Musisz to robić ostrożnie, by konstrukcja się nie rozwaliła. Każdy z pasków łącz z jego końcem. Teraz połącz resztę pasków tak samo. Twoja bombka jest gotowa. Kiedy poćwiczysz jej robienie, będzie Ci szło coraz lepiej. Zawiąż na niej wstążkę lub przewlecz nitkę, by zawiesić ją na choince. 

Ozdoby z filcu

Ozdoby z filcu wyglądają bardzo oryginalnie. Ten ciepły materiał kojarzy się z zimą i jest miły w dotyku. Możesz z niego zrobić ozdoby płaskie, albo wypełnić je watą. Potrzebny Ci więc będzie filc, gruba nitka i igła, wata, a także koraliki czy guziki do zdobienia. Możesz podejrzeć w internecie jakie ozdoby zrobić z filcu lub posłużyć się własnymi pomysłami. My oferujemy Ci serduszka i mikołaja. Wytnij z filcu dwa serca, jedno większe, drugie mniejsze. Najlepiej, by miały różne kolory np.: kremowy i czerwony. Przyszyj jedno serce do drugiego. Dla tych, którzy nie lubią szyć polecamy klej. Szew może być jednak dodatkową ozdobą dekoracji. Teraz przewlecz przez nią nitkę i gotowe. Możesz dla lepszego efektu naszyć na serce guziki lub koraliki. Teraz zrobimy Mikołaja. Wytnij z czerwonego filcu trójkąt, nieco podłużny, a także dwa paski na ręce. Z czarnego filcu wytnij buty Mikołaja. Teraz pozostaje wyciąć czapkę i białą ozdobę na nią, a także białą brodę mikołaja. Pozszywaj albo sklej razem elementy. Na płaszczu Mikołaja naszyj guziki, z koralików zrób oczy. 

Dekoracje z jedzenia

Jeśli nie lubisz szycia ani klejenia elementów, ten sposób będzie dla Ciebie najlepszy. Pierwszy sposób na zrobienie dekoracji z jedzenia to laski cynamonu. Przewiąż dwie lub trzy krótkie laski czerwoną wstążką i gotowe. Możesz je od razu powiesić na choince. Teraz zrób dekoracje z orzechów włoskich. Możesz je zostawić w naturalnej formie lub pomalować farbą w sprayu na złoty lub srebrny kolor. Przyklej do nich sznurek i zawieś. Inny pomysł to plasterki pomarańczy. Pokrój owoc w plastry i po prostu przewlecz nitką. Mogą wyschnąć na choince lub wcześniej ułóż je na kaloryferze żeby wyschły. Przebij je nitką i gotowe. Takie ozdoby nie dość, że świetnie wyglądają to jeszcze cudownie pachną przez całe święta.

Kokardy

Choinkę możesz również ozdobić kokardami. Kup grubą wstążkę i zrób kokardy w domu. Możesz zrobić je z różnych wstążek, różnej szerokości. Zawiązuj je od razu na gałązkach drzewka albo potem poukładaj je na choince. Dużą kokardę możesz umieścić także na jej czubku. Najładniej wyglądają kokardy we wzory - kropki, kratę albo inne. Możesz jednak zrobić takie, jakie najbardziej Ci się będą podobać.

Ozdoby na choinkę z korka

Lubisz pić wino? Może masz już w swojej kolekcji kilka korków? Jeśli nie, zbierz je od znajomych albo po prostu zbieraj przez cały rok przy różnych okazjach. Możesz zrobić z korków choinki. Wystarczy klej i sznurek. Sklej ze sobą korki bokami, najpierw cztery, potem trzy i dwa. Teraz sklej ze sobą kolejne warstwy. Na szczycie umieść jeden korek i przyklej. Na spodzie przyklej połówkę korka ale na stojąco, na kształt pnia. Teraz przewiąż choinkę sznurkiem i gotowe.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne