Najlepsze Porady Dom i Ogród5 roślin doniczkowych przypominających drzewka Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

5 roślin doniczkowych przypominających drzewka

5 roślin doniczkowych przypominających drzewka Fikus

Jesień i zima to czas w roku, kiedy za oknem staje się coraz ciemniej i szarzej. Nie można już tak często cieszyć się zielenią na balkonie lub tarasie, co wiele osób może przybijać. Warto wtedy wprowadzić zieleń do swojego wnętrza - rośliny podniosą estetykę wystroju oraz jakość wdychanego przez nas powietrza. Ciekawą propozycją do wnętrz są rośliny przypominające swoim wyglądem drzewka ozdobne. Ożywią one wnętrze i będą się efektywnie prezentować. Poniżej przedstawiamy pięć z nich.


Pachira nadwodna
Inaczej nazywana butelkowcem lub money tree to niezwykle efektowna roślina, która wyróżnia się oryginalnym pniem splecionych w warkocz. Jej liście natomiast mają kształt dłoni i intensywny kolor. Pachira pochodzi z Ameryki Południowej i w warunkach domowych osiąga około 1,5 m wysokości. Nie ma dużych wymagań - lubi jasne stanowiska i przetrzyma okresowe przesuszenie.

Gardenia
Gardenia nie rozrasta się aż tak jak pachira - osiąga najwyżej 50 cm wysokości, ale jest równie atrakcyjna za sprawą swoich sporych, białych kwiatów. Jest niestety dość wymagająca - potrzebuje lekko kwaśnego podłoża, rozproszonego światła i temperatury nieprzekraczającej dwudziestu stopni Celsjusza. Nie toleruje też zarówno przesuszenia, jak i dużej wilgoci.

Bugenwilla
Jest to pnącze, które jednak można uprawiać także w postaci ozdobnego drzewka. Osiąga około 2 m wysokości i wymaga corocznego cięcia. Najatrakcyjniej się prezentuje w czasie kwitnięcia - zachwyca wtedy białymi lub intensywnie różowymi kwiatami. Potrzebuje jasnego stanowiska, nawożenia produktem do roślin kwitnących oraz obfitego podlewania latem.

Areka
Palma areka jest jedną z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Jej pierzaste liście sprawiają, że prezentuje się elegancko i subtelnie. W donicy osiąga wysokość 1,5 m. Potrzebuje jasnego stanowiska, wilgotnego powietrza oraz regularnego podlewania. Areka oczyszcza powietrze z toksyn i je nawilża, dzięki czemu jest świetną propozycją do sypialni.

Fikus microcarpa
To efektowne drzewko bonsai przykuwa wzrok oryginalnym pniem oraz intensywnym kolorem liści. Jak inne fikusy, nie toleruje on przeciągów i częstej zmiany miejsca - zrzuca wtedy liście. Potrzebuje jasnego stanowiska i regularnego podlewania, jednak podłoże nie może być zbyt wilgotne.

Dodaj komentarz

Paulina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Posiadam gardenie w doniczce, wygląda świetnie, pachnie również cudownie. Zamierzam również kupić bugenwilla.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Dla wypróbowania kupiłam sobie tapetę na jedną ścian w...
Osady w łazience to częste zjawisko, taki płyn niweluje...
Wychowanie zwierzaków jest ważne, a najłatwiej jest , gdy kot...
Dziękuję za pomoc. Okazało się, że bez rejestracji karta...