Najlepsze Porady Dom i Ogród6 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

6 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

berlin-1571046-1920.jpg

Funkcjonalna, szybka i wygodna mikrofalówka jest używana przez większość z nas codziennie. Urządzenie AGD, które ułatwiło nam odgrzewanie, a nawet pozmrażanie produktów spożywczych popularne jest na całym świecie. Może Ci się wydawać że wiesz jak z mikrofalówki korzystać, jednak istnieją przypadki, których najlepiej unikać. Wiele produktów mogą się roztopić, wybuchnąć czy podpalić. Najlepsze-porady.pl przygotowały listę przedmiotów i potraw, które nie należy wkładać do mikrofalówki.


Owoce

Nie polecamy podgrzewać owoce w mikrofalówce. Niektóre, jak przykładowo winogrono, mogą wybuchną, a inne, jak rodzynki, mogą się roztopić i poobklejać całe ścianki mikrofalówki. Będą to plamy, których bardzo ciężko się będziesz mógł doczyścić.

Ostra papryczka

W swoim składzie ostra papryczka posiada kapsaicynę. Jest to składnik, który pod wpływem wysokiej temperatury paruje. Gdy otworzysz drzwi mikrofalówki to wszystkie te opary wędrują do nosa, oczu i gardła. Może być to bardzo nieprzyjemne doświadczenie.

Jajka

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie jajek w mikrofalówce, jednak warto zawsze być ostrożnym. Bardzo często zdarza się że żółtko jajka rozgrzewa się dużo szybciej niż białko. w Ten sposób para ze środka jajka nie ma jak się wydostać i jajko eksploduje. Jeżeli chcesz uniknąć długiego sprzątania mikrofalówki z resztek jajek to najlepiej unikaj wkładania ich.

Metal

Każdy powinien o tym pamiętać. Metalowe przedmioty oraz folię aluminiową nigdy nie wkładamy do mikrofalówki. Mogą być przyczyną powstania iskier i ognia.

Plastik

Istnieją plastikowe produkty, które można wkładać do mikrofalówki i takie, które nie należy. Jeżeli nie jesteś pewny rodzaju plastiku lub folii to lepiej nie ryzykować. Plastik się bardzo szybko roztopi, a plamy, które zostają nie wyczyszczą się już nigdy.

Woda

Wodę nie gotuje się w mikrofalówce ponieważ szybkie podgrzewanie mikrofalówki spowoduje że woda przekroczy temperaturę nawet 100 stopni. Jednak to nie oznacza że będzie ona bulgotać. Cokolwiek wrzucisz do takiej wody, nawet torebkę herbaty, grozi wybuchnięciem i oblaniem Cię wrzątkiem.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna...
Też puszczam roombe i mam z głowy, nie martwie sie niczym
najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna...
mój sukulent jest ze mną od 5 lat ! mam piękną...