Najlepsze Porady Dom i OgródCo zrobić żeby żywa choinka utrzymała się dłużej?
ocena (/1):

Co zrobić żeby żywa choinka utrzymała się dłużej?

berlin-1571046-1920.jpg https://pixabay.com/

Wiele osób decyduje się na żywą choinkę w domu, ponieważ takie drzewko pięknie pachnie, a także świetnie wygląda. Jednak wiadomo, że taka choinka ma jeden duży minus - jest jednoroczna i nie utrzymuje się długo po świętach. Choinki sztuczne raz kupione mogą służyć nam nawet przez kilka lat, a żywa choinka szybko marnieje. Takie drzewko ma jednak swój niepowtarzalny urok, więc nie zniechęca to do jego kupowania i przystrajania na święta. Istnieje również kilka wskazówek, dzięki którym choinka dłużej przetrwa w domu i będzie cieszyć oczy swoim pięknem. Oto kilka z nich.


Odpowiednie miejsce dla choinki

To chyba najważniejsze żeby znaleźć dla choinki odpowiednie miejsce w domu. Musisz wsadzić ją do donicy z ziemią albo stojaka z wodą i pamiętać, aby drzewko zawsze miało co pić. Choinki potrzebują dużo światła i chłodnego powietrza. Nie ustawiaj jej więc przy kominku albo kaloryferze, bo szybko obeschnie. Zamiast tego znajdź jej miejsce przy balkonie albo pod oknem. 

Podlewanie i spryskiwanie

W przypadku choinki w stojaku z wodą, trzeba po prostu dbać, by ją dolać kiedy drzewko wszystko wypije. Uwaga jednak, bo drzewko może także przegnić. Nie może cały czas stać w wodzie. Niewielkie ilości wody najlepiej dolewać do niego codziennie. Jeśli drzewko znajduje się w donicy, tak samo codziennie podlewaj je małą ilością wody, sprawdzaj czy ziemia jest mokra i nigdy nie dopuszczaj by pojawiła się na niej pleśń, bo to sygnał, że choinka ma za mokro! Jeśli natomiast chodzi o spryskiwanie, możesz swoją choinkę zraszać wodą co kilka dni. Wówczas jej igły będą błyszczące i dłużej zielone. 

Wietrzenie pomieszczenia

Jak już wspomnieliśmy choinka lubi chłód. Nie oznacza to oczywiście, że musisz mieć w pokoju cały czas otwarte okno i marznąć. Po prostu wietrz częściej pomieszczenie z drzewkiem. Codziennie, na 10 minut otwórz okno, by powietrze się nawilżyło i schłodziło. To także dobre dla Ciebie. Kiedy przychodzą do nas goście, często w pokoju robi się duszno i gorąco. Przewietrzenie go przed ich przyjściem jest więc dobrym pomysłem, by potem warunki w pomieszczeniu były bardziej komfortowe. Jeśli ogólnie w domu panuje suche powietrze, powieś na kaloryferze nawilżacz. Od razu będzie lepiej dla Ciebie i dla choinki. 

Dotykanie drzewka

Wiadomo, że taka choinka jest piękna i aż chce się pogłaskać jej gałązkę. Ciężko zabronić tego dzieciom a także zatrzymać zwierzęta. Jednak choinka nie lubi dotykania. Im rzadziej choinka będzie dotykana, tym mniej igieł będzie tracić. Jeśli chcesz mieć gęstą, piękną choinkę, uczul dzieci by nie bawiły się jej gałązkami ani ozdobami. Zamiast tego możesz w ich pokoju postawić małą, sztuczną choinkę, którą będą mogły dotykać do woli i na pewno będą zadowolone. 

Dodaj komentarz

autor komentarza: ~OlaS
Ocena: 5/5
Dodano: 2019-07-01 09:38:01

hahaha, u mnie najlepszym trickiem jest zaprogramowanie mojej roomby do odkurzania i cieszenie się chwilą wolnego :)

autor komentarza: ~autorka
Ocena: 3/5
Dodano: 2019-07-06 20:16:15

moge polecić dobry odkurzacz do pozbycia się kurzu z domu. mam roombe kilka lat i dobrze sobie z tym radzi. włączam ja codziennie i mam z głowy


Najciekawsze

Podobne