Najlepsze Porady Dom i OgródJak hodować storczyka? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak hodować storczyka?

Jak hodować storczyka? © pixabay.com

Storczyki to niezwykle wdzięczne kwiaty, które coraz częściej goszczą w naszych domach. Pięknie wyglądają oraz obficie kwitną. Jednak ich hodowla jest dosyć trudna, ponieważ rośliny te są delikatne i wymagające. Nie oznacza to jednak, że przy odrobinie starań nie uda nam się hodować storczyka.

 

 


Miejsce i podlewanie

Po pierwsze storczyki stawiamy na oknie zachodnim lub wschodnim. Kwiaty te nie lubią ostrego słońca, więc jeśli już się zdecydujemy na południową stronę domu, to należy zapewnić im osłonę przed jego ostrymi promieniami. Co więcej storczyki to rośliny, które rosną w tropikalnych lasach, potrzebują dużo wilgoci i ciepłej temperatury. Musimy je więc podlewać małymi porcjami letniej wody i to dopiero wtedy, kiedy podłoże przeschnie. Woda nie może stać na podstawce kwiatu, bo szybko sprawi, że zgniją mu korzenie i roślina obumrze.

Dokarmiaj roślinę i przycinaj

Kolejno, aby cieszyć się długim i dorodnym kwitnieniem rośliny, należy ją nieco „dokarmić”. Stosujemy w tym celu rozcieńczone nawozy w płynie. Najlepiej robić to po zimie i w okresie letnim. Storczyki lubią również świeże powietrze. Należy dostarczać im go jak najwięcej wietrząc pokój. Dodatkowym atutem tego zabiegu będzie ochrona przed szkodnikami, które mogą zaatakować słabą roślinę bez dostępu do dużej ilości tlenu. Na koniec warto również pamiętać o odcinaniu gałązek rośliny, na której już nie ma kwiatów. Wzmocni to storczyka i nabierze on sił do kolejnego kwitnienia.

Dodaj komentarz

Jadzia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nigdy nie podcinałam storczyków. Idę je obejrzeć i może kilka gałązek podetnę, bo storczyki za bardzo rozrosły się na boki.

Natalia
Dodano:
0
0

Jeśli o niego zadbamy w odpowiedni sposób będzie pięknie się rozwijał.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
a gdzie wzmianka o dezodorancie ? ;)
Świetny poradnik, meble do mieszkania muszą być wytrzymałe i...
Ziemia dla sukulentów jest najważniejsza, poprzednio w moich...
Okres lata jest najgorszy, sierść jest po prostu wszędzie,...