Najlepsze Porady Dom i OgródJak karmić psa?

Jak karmić psa?

berlin-1571046-1920.jpg © pixabay.com

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, wie to chyba każdy. To zwierzę, które nas broni i bezgranicznie kocha, jednak nie możemy mu robić żadnej krzywdy. Pies wymaga odpowiedniej pielęgnacji żeby był zdrowy, chodzenia do weterynarza, wyprowadzania na spacery, zabawy, pieszczot a przede wszystkim odpowiedniego karmienia. Jak karmić psa?


Co powinien jeśc pies?

Jedni karmią tylko karmą z puszki i suchymi smakołykami ze sklepu, inni dzielą się z psem resztkami z obiadu czy przyrządzają mu specjalne dania i mieszanki. Inaczej wygląda karmienie szczeniaka a inaczej psa dorosłego. Szczeniak potrzebuje nawet drugie tyle kalorii co pies dorosły. Szybko rośnie i lubi sie bawić, co zabiera mu energię. Musi więc odżywiać się odpowiednio, posiadać w diecie niezbędne składniki do rozwoju. Kiedy pieski już zostaną odstawione od matki i nie żywią się jej mlekiem, czas na nauczenie ich jedzenia karmy. Podawaj ją na początku w małych ilościach, bo piesek nie będzie wiedział najpierw co z nią zrobić. Szybko jednak oswoi się z nową formą pokarmu. Zadbaj też o świeżą wodę. Dorosły pies również powienien jeśc karmę, ale tą dla niego przeznaczoną. Unikajmy mu podawania resztek ze stołu. Oczywiście raz na jakiś czas może zjeść kość lub kawałek mięsa z obiadu, ale nie przyzwyczajajmy go do tego zbytnio. W karmach znajduje się odpowiednia ilość substancji dla zdrowia psa. Nasza dieta nie zawsze mu ich dostarczy.

Jak często i w jakiej ilości?

Większe psy jedzą więcej, mniejsze mniej. Im bardziej żywiołowe czworonogi, tym więcej pokarmu będą potrzebować. Kanapowce zabierane na krótkie spacery nie muszą jeśc dużych porcji. Wszystko to zależy od charakteru psa, jego rasy oraz trybu życia. Pies nie może też tyć lub chudnąć. Musisz go obserwować i powoli poznac jego indywidualne potrzeby. Tak samo karm go w porach dnia, kiedy pies pokazuje, że jest głodny. Na pewno powienien dostać jedzenie rano i ewentualnie wieczorem. Możesz też dawać mu jeść raz dziennie większą porcję. Pies z czasem nauczy się jeść też tyle, ile potrzebuje. Resztę zostawi w misce i wróci do niej później. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna...
najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
Nic tak dokładnie nie czyści podłóg z kurzu jak iRobot e5,...