Najlepsze Porady Dom i OgródJak myć okna domowymi sposobami

Jak myć okna domowymi sposobami

berlin-1571046-1920.jpg

Mycie okien nie jest najłatwiejszym zadaniem. Aby jednak cieszyć się ich czystością trzeba to robić regularnie. Często zdarza się, że na oknach nawet po niewielkim deszczu pojawiają się smugi i zabrudzenia. sami też spoglądając przez szybę pozostawiamy na niej odciski paców. Z umyciem okien można poradzić sobie bez konieczności kupowania środków chemicznych. W dodatku domowe sposoby dają rewelacyjny efekt. Okna nie tylko będą czyste i lśniące, ale także z pewnością nie zostaną na nich żadne nieestetyczne smugi. 


Woda z octem

Woda z octem to doskonały preparat do umycia okien. Należy wymieszać wodę z octem w proporcji 1:1. Można przelać go do butelki ze spryskiwaczem za następnie po naniesieniu go na szybę wyczyścić okno szmatką lub ręcznikiem papierowym. Ocet doskonale radzi sobie z tłuszczem brudem, kurzem a dodatkowo pozostawia nabłyszczona powierzchnie. 

Sok z cytryny

Podobny efekt daje użycie soku z cytryny. W tym przypadku do 2,5 litra wody należy wycisnąć sok z jednej cytryny. Kwas w niej zawarty ma właściwości czyszczące wybielające i nabłyszczające,. świetnie poradzi sobie więc nie tylko z myciem szyb, ale także ramy okna. 

Płyn do mycia naczyń

Doskonałym środkiem na wyczyszczenie okien jest płyn do mycia naczyń. Należy wycisnąć parę kropel płynu do wody i dokładnie wymieszać następnie nanieść na szybę przy pomocy spryskiwacza i przetrzeć powierzchnię szyby.

Herbata

Może wiele osób zdziwi ten fakt ale doskonale do mycia okien nadaje się także zwykła czarna herbata. Do przygotowania płynu potrzebna będzie około 8 torebek. Należy zalać je 1/2 litra wrzącej wody. Po ostygnięciu płyn przelewamy do spryskiwacza i nanosimy na szybę. Całość wystarczy przetrzeć papierowym ręcznikiem i wypolerować do sucha by uzyskać efekt czystej szyby. Taki preparat doskonale nadaje się do czyszczenia nie tylko szyb ale także żaluzji, mebli a nawet płytek. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna...
u mnie Sukulent usechł na parapecie - jak były duże upały...
będę się tego trzymała - dobry poradnik jak dbać o sukulenta
najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna...