Najlepsze Porady Dom i OgródJak nie zniszczyć ubrań podczas prania?
ocena (/0):

Jak nie zniszczyć ubrań podczas prania?

berlin-1571046-1920.jpg

Pranie ciuchów może się wydawać najłatwiejsze jednak istnieją materiały lub rodzaje ciuchów czy plam, które mogą zostać zniszczone jeżeli nie zostaną wyprane odpowiednio. Istnieje wiele domowych preparatów i trików z których możesz skorzystać aby zadbać jak najlepiej o swoje ciuchy.
Najlepsze-porady.pl przygotowały dla Ciebie najskuteczniejsze z nich. Mamy nadzieję że się przydadzą ;)


Próbka koloru

Nowe ubrania w ciemnych czy jaskrawych kolorach nie wiadomo czy farbują. Zanim włożysz je do pralki to lepiej sprawdzić czy nie puszczają koloru. Jak to zrobić? Najczęściej dokonuje się próbę koloru. Wystarczy mały praktycznie niewidoczny kawałek materiały zamoczyć na chwilę w ciepłej wodzie i następnie przycisnąć nagrzanym żelazkiem między dwoma kawałkami materiału. Jeżeli materiał farbuje to bardzo łatwo to rozpoznasz.

Wełna w praniu

Nieodpowiednie pranie wełnianych ciuchów może być powodem ich szybkiego zniszczenia. Aby temu zapobiec najlepiej jest wyprać je na lewą stronę i pod koniec prania dodać 2 łyżki gliceryny. Gliceryna sprawi że swetry i inne wełniane ciuchy będą bardzo miękkie w dotyku i wyglądały jak nowe.

Sportowa odzież

Przy praniu sportowych ciuchów najlepiej jest stosować się do zaleceń znajdujących się na metce. Ponieważ mają one inną strukturę materiału, jeżeli nie chcesz je uszkodzić to nie stosuj płynów zmiękczających czy silnych detergentów. Dodatkowo, pamiętaj że sportową odzież nie należy prasować, moczyć przed praniem czy suszyć i wybielać.

Puchowe kurtki

Pranie puchowych kurtek może mieć za skutek ich zbicie się. Nie wygląda to fajnie i praktycznie kurtka jest zniszczona. Najłatwiejszym sposobem na uniknięcie tego problemu to piłka tenisowa. Wystarczy ją dodać do pralki razem z kurtką i wyprać. Zobaczysz że efekt będzie zaskakujący.

Głęboka czerń

Czy Twoje czarne ubrania straciły swoją intensywność i nie wiesz co z tym zrobić? Kup piwo i zamocz w nim swoje czarne ubrania, a następnie wypierz je normalnie. Od razu czarne ciuchy odzyskają swoją intensywność koloru.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne