Najlepsze Porady Dom i OgródJak oswoić świnkę morską?
ocena (/0):

Jak oswoić świnkę morską?

berlin-1571046-1920.jpg

Świnka morska to bardzo przyjemne i zabawne zwierzątko. Jednak, nie jest przyzwyczajone do ludzi więc początkowo będziesz musiał ją oswoić aby poczuła się jak członek rodziny. Jak to zrobić?


Pierwsze kroki..

Najlepiej wybierać świnkę morską jak najmłodszą. Nie są one aż tak strachliwe i da się je szybciej i łatwiej oswoić do ludzi. Musisz zaczynać od małych kroków, a nie wyciągać ją od razu z klatki. Możesz zacząć od włożenia swojej dłoni do klatki. Nie wyciągaj jej, tylko daj jej kilka dni na oswojenie się z Twoim zapachem. Możesz dawać jej smakołyki i w ten sposób będzie kojarzyć Cię z czymś przyjemnym i miłym. Gdy już się przyzwyczai do Twojej dłoni, daj jej czas aby przyzwyczaiła się do Twojego dotyku oraz głosu. Zacznij głaskać ją delikatnie oraz za każdym razem mówić do niej. Jeżeli Ci się uda to już wielki postęp w jej oswojeniu!

Oswojona świnka

Świnka morska już oswojona obdarzy Cię wielkim zaufaniem. Podejdzie i wejdzie na Twoją dłoń abyś mógł ją wyciągnąć z klatki. Pamiętaj jednak, że świnki morskie mają lęk wysokości. Więc zawsze ją trzymaj blisko siebie aby czuła się bezpieczna i szczęśliwa! :)

 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne