Najlepsze Porady Dom i OgródJak pielęgnować begonie?
ocena (/0):

Jak pielęgnować begonie?

berlin-1571046-1920.jpg

Begonie to piękne kwiaty, które mogą występować w kolorze pomarańczowym, różowym, żółtym oraz czerwonym. Ich ojczyzną jest Azja oraz Afryka, jednak my możemy je uprawiać w naszym domu, ogrodzie czy na tarasie. Mają piękne liście, a kwiaty są kolorowe i żywe.Begonie dodają uroku do każdej aranżacji wnętrza. Jak jednak je pielęgnować?


1. Pomieszczenie z światłem rozproszonym

Kwiat begonii bardzo lubi ciepło oraz słońce, jednak nie bezpośrednio. Taki kontakt może spowodować wysuszenie oraz poparzenie rośliny i wtedy należy jak najszybciej nawodnić ją i zmienić jej lokalizację.

2. Umiarkowane podlewanie

Jak każda roślina, tak i begonie potrzebują wody, aby pięknie rozkwitnąć. Jednak warto pamiętać że nadmiar wody może uszkodzić roślinę i pojawi się pleśń na niej. Warto więc przed podlewaniem sprawdzać czy gleba jest obsuszona. Spryskujemy tylko glebę oraz liście begonii, a nigdy jej kwiatów. 

3. Czyszczenie i pielęgnacja

Begonie mogą się utrzymać aż do kilku tygodni, jeżeli się dobrze o nie zadba. Rośliny nie wolno nabłyszczać chemią, tylko po prostu pędzelkiem usuwać zabrudzenia oraz kurz z rośliny. Wszelkie chore lub już zgniłe kwiaty lub liście należy na bieżąco usuwać, aby nie zaraziły reszty!

 

Dodaj komentarz

autor komentarza: ~OlaS
Ocena: 5/5
Dodano: 2019-07-01 09:38:01

hahaha, u mnie najlepszym trickiem jest zaprogramowanie mojej roomby do odkurzania i cieszenie się chwilą wolnego :)

autor komentarza: ~autorka
Ocena: 3/5
Dodano: 2019-07-06 20:16:15

moge polecić dobry odkurzacz do pozbycia się kurzu z domu. mam roombe kilka lat i dobrze sobie z tym radzi. włączam ja codziennie i mam z głowy


Najciekawsze

Podobne