Najlepsze Porady Dom i OgródJak pielęgnować begonie?

Jak pielęgnować begonie?

berlin-1571046-1920.jpg

Begonie to piękne kwiaty, które mogą występować w kolorze pomarańczowym, różowym, żółtym oraz czerwonym. Ich ojczyzną jest Azja oraz Afryka, jednak my możemy je uprawiać w naszym domu, ogrodzie czy na tarasie. Mają piękne liście, a kwiaty są kolorowe i żywe.Begonie dodają uroku do każdej aranżacji wnętrza. Jak jednak je pielęgnować?


1. Pomieszczenie z światłem rozproszonym

Kwiat begonii bardzo lubi ciepło oraz słońce, jednak nie bezpośrednio. Taki kontakt może spowodować wysuszenie oraz poparzenie rośliny i wtedy należy jak najszybciej nawodnić ją i zmienić jej lokalizację.

2. Umiarkowane podlewanie

Jak każda roślina, tak i begonie potrzebują wody, aby pięknie rozkwitnąć. Jednak warto pamiętać że nadmiar wody może uszkodzić roślinę i pojawi się pleśń na niej. Warto więc przed podlewaniem sprawdzać czy gleba jest obsuszona. Spryskujemy tylko glebę oraz liście begonii, a nigdy jej kwiatów. 

3. Czyszczenie i pielęgnacja

Begonie mogą się utrzymać aż do kilku tygodni, jeżeli się dobrze o nie zadba. Rośliny nie wolno nabłyszczać chemią, tylko po prostu pędzelkiem usuwać zabrudzenia oraz kurz z rośliny. Wszelkie chore lub już zgniłe kwiaty lub liście należy na bieżąco usuwać, aby nie zaraziły reszty!

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Żurawka to roślina mało wymagająca
lubie masło orzechowe z powidłami
Jak odblokować reklamy ?
zdecydowanie perfumy jezeli sie wie jakie uzywa :)
Żurawka to roślina mało wymagająca
Też puszczam roombe i mam z głowy, nie martwie sie niczym
a gdzie wzmianka o dezodorancie ? ;)
Moja porada na doniczki z opakowań po jajkach - wszystko jak...