Najlepsze Porady Dom i OgródJak pozbyć się kurzu z mieszkania?
ocena (/0):

Jak pozbyć się kurzu z mieszkania?

berlin-1571046-1920.jpg

Mimo wszelkich Twoich starań i prób sprzątania dokładnie i regularnie to wciąż masz problem z pozbyciem się z dużą ilością kurzu? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na skuteczną walkę z kurzem i utrzymaniu porządku i czystości w mieszkaniu na dłużej.
Najlepsze-porady.pl przygotowały listę tych sprawdzonych domowych sposobów i podają rozwiązanie na pozbycie się kurzu z mieszkania szybko i łatwo. ;)


Odkurzanie - Najlepszy sposób

Regularne odkurzanie w staranny sposób pozwoli Ci szybko usunąć nadmierną warstwę kurzu, która może się rozprowadzić po całym mieszkaniu. Dopasuj końcówkę odkurzacza do rodzaju podłogi i pamiętaj o regularnym zmienianiu worków w odkurzaczu. Pełny worek powoduje że odkurzacz nie działa prawidłowo i jest źródłem gromadzenia się bakterii. Zawsze przed odkurzaniem więc sprawdzaj w jakim stopniu napełniony jest worek i czy nie wymaga wymiany. 

Okna i wentylacja na mieszkaniu

Mieszkanie powinno się wietrzyć regularnie. Ma to pozytywny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na pozbyciu się ogromnej ilości kurzu z mieszkania. W okresie wiosennym oraz letnim to warto wietrzyć tak często, jak to tylko jest możliwe. W zimie lepiej jest wietrzyć raz dziennie na dłużej niż po kilka minut parę razy w ciągu dnia. Nie zapominaj jednak o oknach. Zabrudzone okna to źródło kurzu i bakterii tak samo i firanki. Regularnie myj okna oraz firanki lub zasłony. Już po kilku dniach zauważysz że kurz nie zbiera się tak szybko na mieszkaniu.

Omiataj ściany i sufity

Nie tylko na podłodze czy na szafkach i półkach zbiera się duża ilość kurzu. Sufity oraz ściany to kolejna powierzchnia gdzie może się on pojawić i zapomniany może spowodować problemy z oddychaniem oraz trudności w utrzymaniu czystości nawet na dwa dni. Omiatanie sufitów i ścian nie musi być regularnie przeprowadzane. Wystarczy że w ciągu roku wykonasz tę czynność 3-4 razy.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne