Najlepsze Porady Dom i OgródJak pozbyć się pluskiew?

Jak pozbyć się pluskiew?

berlin-1571046-1920.jpg

Ostatnio pojawiły się na Twoim ciele zaczerwienienia i pręgi lub zauważyłeś małe ślady krwi na Twoim łóżku? Może to oznaczać że w domu masz pluskwy. Trudno je zlokalizować oraz je unicestwić ponieważ są to szkodniki, które najbardziej aktywne są w nocy i często bardzo dobrze potrafią się ukryć. Jeżeli jednak sądzisz że masz pluskwy w domu lub jesteś tego pewny to mamy dla Ciebie kilka wskazówek jak się ich pozbyć we własnym zakresie.


Zgłoszenie do spółdzielni mieszkaniowej oraz sąsiadów

Niestety ale pluskwy mogą bardzo łatwo się przemieszczać poprzez szczeliny, dlatego też aby z nimi walczyć to trzeba wspólnie. Nawet jak się ich raz pozbędziesz a nie poinformujesz o tym sąsiada to po jakimś czasie mogą się ponownie u Ciebie pojawić. Najczęściej pluskwy znajdują się w sypialniach oraz pomieszczeniach że gdzie ludzie odpoczywają czy śpią. Mogą jednak też wspinać się po ścianach i chować się za meblami. Więc pierwszym krokiem do ich unicestwienia to oczywiście lokalizacja ich kryjówki.

Generalne i częste pożadki

Pluskwy domowe mogą się pojawić praktycznie wszędzie. Materac, pościele czy szafy z ciuchami oraz ciuchy to tylko kilka z możliwości. Gdy zorientujesz się że masz pluskwy musisz wszystko dokładnie umyć i posprzątać. Materac najlepiej wymienić na nowy jeżeli jednak Cię nie stać to kup pościel, która nie przepuszcza owady przez siebie. Wszystkie meble i zakamarki ciemne oraz listwy czy kontakty wymyj lub odkurz. Ciuchy pierz na najwyższej możliwej temperaturze. 

Kilka informacji o pluskawach

Pluskwy to owady, które przeważnie są przenoszone niestety przez ludzi lub inne przedmioty. Jeżeli masz w domu pluskwy domowe to nie oznacza że nie sprzątasz dobrze lub jesteś brudną osobą. Dodatkowo, pluskwy odżywiają się co 2-3 dni, dlatego też możesz zauważyć ugryzienia co jakiś czas na swoim ciele. Ich cykl rozwojowy może trwać około 9-10 tygodni, dlatego przez ten okres warto dokładnie i często sprzątać całe mieszkanie. Są to szkodniki leniwe i bardzo lubią ciche i ciemne miejsca do ukrycia. Najbardziej aktywne i głodne są w godzinach od północy do 3 nad ranem.

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
Też puszczam roombe i mam z głowy, nie martwie sie niczym
moge polecić dobry odkurzacz do pozbycia się kurzu z domu....
najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna...
Jesli ocet tak samo usuwa kamien jak chemia to nie ma co...