najlepsze-porady.pl Dom i OgródJak pozbyć się wyświeceń po prasowaniu?
ocena (/0):

Jak pozbyć się wyświeceń po prasowaniu?

berlin-1571046-1920.jpg

Ustawienie żelazka na wysokiej temperaturze może pozostawić na niektórych ubraniach brzydkie smugi, które znane są również jako wyświecenia. Walka z nimi nie jest łatwa, jednak warto spróbować. Pozbycie się wyświeceń może być zrobione w prosty i domowy sposób wystarczy kilka składników.
Najlepsze-porady.pl przygotowały sprawdzone triki domowe z wykorzystaniem środków jak amoniak, ocet spirytusowy czy czarna herbata, które z pewnością pomogą Ci w pozbyciu się wyświeceń po prasowaniu na ciuchach.


Wykorzystanie pary

Najprostszy sposób to wykorzystanie pary. Wystarczy spryskać zimną wodą ubranie w miejscu gdzie pojawiły się wyświecenia, a następnie wykorzystać żelazko posiadające funkcję pary. Nagrzej żelazko i z odległości 3-4 centymetrów od ubrania wywołuj parę aż do momentu gdy wyświecenia znikną.

Wykorzystanie octu

Jeżeli para zawiedzie to można zawsze sięgnąć po ocet spirytusowy. Przygotuj miksturę gdzie 2/3 to ocet, a 1/3 to woda. Namocz delikatnie czystą ściereczkę i natrzyj nią miejsce wyświecenia. Następnie odwróć ubranie na lewą stronę, nałóż ściereczkę i prasuj aż brzydkie wyświecenia znikną.

Wykorzystanie czarnej herbaty

Jeżeli wyświecenia są na ciemnych ciuchach to pomocna może okazać się saszetka czarnej herbaty. Wystarczy ją zaparzyć i zużytą wykorzystać do namoczenia wyświecenia i jego delikatnego pocierania. Gdy już namoczysz całe miejsce wyświecenia to wyprasuj normalnie ciuchy i po kilku minutach zauważysz jak brzydkie plamy zniknęły.

Wykorzystanie mięty i amoniaku

Zaparz mocną miętową herbatę z 3-4 saszetek i dodaj do niej łyżeczkę amoniaku. Gdy jeszcze będzie ciepła delikatnie zwilż branie w miejscu gdzie są wyświecenia i wyprasuj przez czystą ściereczkę również nawilżoną miętowo-amoniakową miksturą.

 

Jeżeli nie masz czasu lub nie jesteś pewny skuteczności tych domowych sposobów zawsze możesz wykorzystać gotowe preparaty na wyświecenia. Znajdziesz je w wielu drogeriach i marketach i nie są one drogie. Postępuj zgodnie z zaleceniami na ich opakowaniu, a pozbędziesz się szybko i łatwo wyświeceń na ubraniach.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne