Najlepsze Porady Dom i OgródJak pozbyć się z domu muszek owocówek? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak pozbyć się z domu muszek owocówek?

Jak pozbyć się z domu muszek owocówek? Owoce a muszki owocówki

Muszki owocówki, jak sama nazwa wskazuje najczęściej, występują w pobliżu owoców, czyli pomieszczeniem najbardziej narażonym na ich pobyt jest kuchnia. Irytujące małe owady tak naprawdę pojawiają się znikąd i próbują skolonizować jednakowo owoce, warzywa oraz szklanki z sokiem — wszystko co znajdzie się na ich drodze. W celu zminimalizowania ryzyka pojawienia się muszek owocówek musisz pozbyć się z kuchni rzeczy, do których one ciągną, np. uszkodzonych owoców, pokrojonych warzyw oraz słodkich soków — muszka zacznie osiadać na tych produktach, kiedy zaczną się psuć i składa na nich jajeczka. Warto wiedzieć, że cykl życiowy muszki owocówki trwa 10 dni, dlatego warto działać szybko w celu całkowitego się ich pozbycia. Jak poradzić sobie z muszkami?


1. Domowa pułapka — ciekawym rozwiązaniem jest włożenie do miski kawałków owoców ze skórką i naciągnięcie na nią folii spożywczej, następnie wystarczy przekłuć w kilku miejscach folię. Dzięki takiemu rozwiązaniu muszki wlecą do pojemnika, ale już się z niego nie wydostaną.

2. Płyn do mycia naczyń — skutecznym rozwiązaniem jest wymieszanie w szklance płynu do mycia naczyń, octu oraz wody w równych proporcjach. Po kilku godzinach w szklance będzie pełnio utopionych muszek.

3. Świece zapachowe — muszki nie lubią zapachu mentolowego, dlatego można w kuchni zapalić taką świecę lub wykorzystać olejek eteryczny, który wspomoże Twoją relaksację, a przyczyni się do zniknięcia muszek.

4. Gotowe pułapki na muszki — w sklepach dostępne są specjalne preparaty z płynem, które pomogą pozbyć się muszek z domu. Co więcej, dobrą alternatywą dla tych latających stworzeń są elektryczne odstraszacze, spraye czy specjalne żółte lepy. Przed zakupem tego typu produktów poczytaj, czy nie są one szkodliwe dla Twojego zdrowia, a także dla zdrowia hodowanych przez Ciebie zwierzątek.

Dodaj komentarz

Julia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Spróbuje ze świecami zapachowymi, mam ich pełno w domu. W końcu na coś się przydadzą.

Maria
Dodano:
0
0

Sposób numer 2 i 3 działa, polecam.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
Szereg przydatnych informacji w artykule, bardzo mi to pomogło...
Dobry poradnik jak zrobić własną świecę w domu.
Czasami pojawiają się takie świecące ślady po żelazku. Teraz...
Fajny artykuł. Właśnie poszukiwałam sposobów, jak pozbyć się...