Najlepsze Porady Dom i OgródJak rozciągnąć skurczone ubrania?

Jak rozciągnąć skurczone ubrania?

berlin-1571046-1920.jpg Ubrania

Czasami możemy zapomnieć o wrzucanych do pralki ubraniach i wyprać je w zbyt wysokiej temperaturze. Wtedy po wyschnięciu z pewnością zauważysz, że znaczące się skurczyły i nie możesz się do nich wcisnąć. Nie możesz uwierzyć, że popełniłaś taką pomyłkę? Nic się nie stało. Poniżej znajdziesz skuteczny sposób na delikatne rozciągnięcie skurczonych ciuchów do ich pierwotnego stanu. Jeżeli jesteś zainteresowania, śmiało czytaj dalej!


1. Na samym początku szczelnie zatkaj zlew korkiem i napełnij go ciepłą wodą. Do wody dodaj nakrętkę delikatnego szamponu — najlepiej sprawdzi się szampon dla dzieci.

2. Do stworzonej mikstury włóż skurczone ubrania i pozostaw je na kilka minut do całkowitego namoczenia. W trakcie namaczania możesz delikatnie poruszać materiałem, aby włókna miały możliwość rozluźnienia się.

3. Wyjmij ubrania z wody i odciśnij nadmiar wody. Na razie nie płucz ubrania w czystej wodzie.

4. Rozłóż ubranie na dużym ręczniku, a następnie roluj ręcznikiem z ubraniem w środku. Dzięki zastosowaniu takiego sposobu odsączysz wodę z materiału, który ma być wilgotny, a nie mokry.

5. Następnie rozłóż ubranie na suchym ręczniku i delikatnie rozciągaj materiał w pożądanym kierunku. Rób tak, dopóki wybrana przez Ciebie rzecz nie powróci do oryginalnego kształtu. Kiedy tak się stanie, zostaw rzecz do wyschnięcia płasko na wspomnianym ręczniku.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
u mnie Sukulent usechł na parapecie - jak były duże upały...
Dzięki za świetny poradnik. Mam 6-letniego psa i od...
o, moze uda mi sie uratowac zabrudzone spodnie !