Najlepsze Porady Dom i OgródJak ubrać choinkę na święta? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak ubrać choinkę na święta?

Jak ubrać choinkę na święta? Ozdoby choinkowe

Dla jednych ubranie świątecznej choinki to bułka z masłem. Inni, zamiast czerpać radość z ubierania drzewka męczą się i denerwują przy tej czynności. Na szczęście mamy garść praktycznych porad, dzięki którym udekorujesz choinkę w mgnieniu oka. Co więcej, znając kilka dodatkowych sztuczek, zrobisz to w sposób efektowny, dzięki czemu świąteczne drzewko będzie prezentować się wyjątkowo.


Zacznij od światełek
Ubieranie choinki zawsze rozpoczynamy od światełek. Wieszając sznur kolorowych lampek, gdy drzewko jest jeszcze nieubrane, możemy to zrobić łatwiej, niż gdyby już wisiały na nim ozdoby. Zaczynamy od podstawy, owijając światełkami pień i większe gałęzie. Kierujemy się w ten sposób ku górze, aż po sam czubek. Nie warto oszczędzać na ilości światełek. Ich liczbę należy dostosować do wielkości choinki. Przyjmuje się, że na każdy cm wysokości powinniśmy wykorzystać około 100 światełek. Lampki choinkowe można ze sobą łączyć. W tej kwestii istnieje zupełna dowolność i na choince może znaleźć się nawet cała paleta barw.

Łańcuch choinkowy
Niektórzy rezygnują z łańcuchów choinkowych i stawiają wyłącznie na wiszące ozdoby. W niektórych przypadkach łańcuch może być jednak bardzo przydatny, na przykład, gdy drzewko posiada rzadkie gałązki i chcemy je optycznie zagęścić. Łańcuch układamy od góry, kładąc go na gałązkach, a następnie stopniowo schodząc w dół. Im bliżej podstawy, tym więcej łańcucha powinniśmy wykorzystać. Chodzi o to, aby nie przeciążyć góry i zachować odpowiednie proporcje choinki. Jeśli posiadamy łańcuch w formie sznura koralików, starajmy się zakładać je od jednej gałązki do drugiej. Dla choinek w stylu rustykalnym, dobrym wyborem będą łańcuchy jutowe.

Wieszanie ozdób
Tutaj panuje całkowita dowolność jeśli chodzi o wybór, ponieważ na choince możemy zawiesić niemal wszystko - od własnoręcznie wykonanych pierników i zasuszonych plasterków pomarańczy, aż po błyszczące bombki. Możemy przystroić choinkę we wszystkie możliwe kolory lub postawić na monochromatyczne dekoracje w jednym lub maksymalnie dwóch odcieniach. W tym drugim przypadku choinka także może prezentować się bardzo efektownie i nie wprowadzimy dzięki temu chaosu. Wśród modnych ozdób możemy spotkać kokardki czy kwiaty gwiazdy betlejemskiej, dzięki czemu choinka dobrze wkomponuje się w nowoczesny wystrój mieszkania. Na choinkach rustykalnych dobrze będą wyglądać subtelne ozdoby z drewna, ceramiki czy filcu.

Podstawa choinki
Naszą uwagę powinniśmy zwrócić nie tylko na to, co zawiesimy na choince, ale również na jej podstawę. Stojaki czy doniczki, które otrzymujemy wraz z zakupem drzewka zazwyczaj nie wyglądają zbyt ciekawie. W tym celu można wykorzystać osłonki, np. z juty, które doskonale będą prezentować się w świątecznym klimacie. Równie popularne są osłonki z wikliny. Duże, ozdobne donice również będą znakomitym wyborem. Ostatecznie nieciekawy stojak można przysłonić górą prezentów, które przed świętami trafią pod choinkę.

Dodaj komentarz

Arek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja na choince wieszam tylko światła i łańcuchy. Wygląda świetnie i minimalistycznie. Dzięki temu oszczędzam miejsce w szafie, które zajmowały by bombki.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Ocet najlepszy sposób.
Trzeba wiedzieć jak tapetować ściany. Najlepiej poprosić...
Pamiętam jak moja babcia czyściła buty zamszowe wodą z octem....
porada: Meble kuchenne
Warto pomyśleć przy takiej decyzji o wyborze umeblowania do...