Najlepsze Porady Dom i OgródJak udekorować stół wielkanocny?
ocena (/0):

Jak udekorować stół wielkanocny?

berlin-1571046-1920.jpg stół wielkanocny

Święta Wielkiej Nocy tuż tuż. To ostatni czas na porządki i przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia. W wielu domach niezmiernie ważną rolę będzie odgrywał w tym okresie stół, przy którym będziemy gromadzić się wspólnie z rodziną. Powinniśmy zatem zadbać o jego odpowiednie przyozdobienie, aby mógł oddawać ten uroczysty nastrój. Podpowiadamy, jakie kolory i dodatki na stół wielkanocny będą najmodniejsze w tym sezonie. 


Na jakie kolory postawić?

Święta Wielkiej Nocy wypadają w tym roku końcem kwietnia, kiedy wiosna będzie już w pełnym rozkwicie. Wykorzystajmy to zatem i zaprośmy do stołu kolory wiosny. Świetnie sprawdzą się żywe, energetyzujące barwy, w szczególności żółty oraz zielony, które można zarówno zestawić z jasnymi odcieniami jak również łączyć ze sobą na zasadzie kontrastu. Dla osób, które wolą jednak subtelniejsze odcienie, do dyspozycji jest cała gama pasteli, takich jak blady róż, błękit oraz jasny fiolet. Pamiętamy jednak, aby zachować spójność i utrzymać wszystkie elementy stołu w podobnej kolorystyce. Dobrze sprawdza się również zasada łączenia maksymalnie trzech kolorów na stole. 

Magia detali

W tym wyjątkowym czasie warto zatroszczyć się o najdrobniejsze szczegóły. Aranżację stołu rozpocznijmy od bazy, jaką będzie klasyczny obrus. Najlepszym rozwiązaniem będzie uniwersalny, biały kolor lub jeden z odcieni zieleni. Wspaniała alternatywą będzie także nowoczesny bieżnik. Zamiast serwetek papierowych, warto postawić na materiałowe, które są znacznie bardziej eleganckie. O nastrojowy klimat zadba światło świec. Możesz postawić na takie w tradycyjnej formie lub nawiązujące kształtem do tego wyjątkowego święta. Nie zapominajmy również o pisankach, które same w sobie stanowią piękną dekorację i nie może ich zabraknąć na wielkanocnym stole. 

Wiosenne akcenty

Nie od dziś wiadomo, że najpiękniejszą i najprostszą ozdobą każdego stołu są świeże kwiaty. Świetnie sprawdzą się tulipany, żonkile, bazie oraz hiacynty, które nie tylko uatrakcyjnią aranżację, ale również roztoczą wokół piękny zapach. Możemy wyeksponować je w doniczkach, wazonach, koszu lub przygotować stroik wielkanocny. Świetnym pomysłem będzie również udekorowanie pojedynczym kwiatkiem lub gałązką serwetek na talerzu. 

Czego unikać na wielkanocnym stole?

Przy wielkanocnym stole niewskazana jest przesada w ilości dekoracji. Nawet jeżeli jesteśmy na co dzień entuzjastami fantazyjnych, oryginalnych aranżacji pamiętajmy, że jest to stół świąteczny i należy w tym przypadku dobierać ozdoby z rozwagą. Ilość oraz wielkość dekoracji być dopasowana do rozmiarów stołów, aby mogła zmieścić się cała zastawa i przygotowane potrawy. Bardzo ważne jest też, aby wszelkie ozdoby nie przeszkadzały gościom w jedzeniu świątecznych przysmaków oraz nie zasłaniały twarzy innych.

Dodaj komentarz

autor komentarza: ~OlaS
Ocena: 5/5
Dodano: 2019-07-01 09:38:01

hahaha, u mnie najlepszym trickiem jest zaprogramowanie mojej roomby do odkurzania i cieszenie się chwilą wolnego :)

autor komentarza: ~autorka
Ocena: 3/5
Dodano: 2019-07-06 20:16:15

moge polecić dobry odkurzacz do pozbycia się kurzu z domu. mam roombe kilka lat i dobrze sobie z tym radzi. włączam ja codziennie i mam z głowy


Najciekawsze

Podobne