najlepsze-porady.pl Dom i OgródJak ułatwić sobie prasowanie?
ocena (/0):

Jak ułatwić sobie prasowanie?

berlin-1571046-1920.jpg @pixabay

Większość z nas niezbyt przepada za prasowaniem. Rozkładanie deski, regulowanie temperatury i cały stos ubrań niewielu są w stanie zachęcić do tej czynności. Co zrobić aby prasowanie nie męczyło tak bardzo? Przecież wiadomo że ubrania które zakładamy powinny wyglądać schludnie i elegancko. Przedstawiamy porady ułatwiające to zadanie!


Zacznij od prania

Aby ułatwić sobie prasowanie warto zacząć już od odpowiedniego uprania ubrań. Ważne jest aby odpowiednio je posegregować - osobno pierzmy lekkie, a osobno te ciężkie. Zostawmy też trochę miejsca w pralce - wszystkie te zabiegi sprawią, że ubrania dobrze się wypiorą i nie będą tak bardzo pogniecione. Ważne jest również właściwe wieszanie ubrań. Rozprostujmy je przed powieszeniem i ułóżmy zgodnie z biegiem szwów. Koszule i sukienki najlepiej powiesić na wieszakach, spodnie przypnij spinaczami - pod wpływem grawitacji rozprostują się.

Sposoby na szybsze prasowanie

Dobrze mieć dużą deskę do prasowania, a miejsce do prasowania zorganizować blisko szafy - wtedy sterta uprasowanych ubrań nie będzie zalegała obok tych nieuprasowanych, a Ty od razu będziesz mieć porządek. Prasowanie zacznij od tkanin cienkich, które nie potrzebują wysokiej temperatury. Potem będziesz mógł stopniowo zwiększać temperaturę i nie będziesz musiał czekać aż żelazko się nagrzeje lub ostygnie. Pamiętaj aby wełnę prasować z parą lub przez bawełnianą ściereczkę - źle znosi wysoką temperaturę. Możesz sobie pomóc używając specjalnych płynów ułatwiających prasowanie. Można je kupić lub zrobić samemu - zmieszaj jedną część octu i cztery części wody, możesz dodać kilka kropli olejku zapachowego - ubrania będą pięknie pachniały. Szczególnie trudne materiały jak len czy jeans możesz spryskać wodą i zamrozić. Gdy będziesz prasować wytworzy się para ułatwiająca ich rozprostowanie. Warto też powrócić do nieco zapomnianego krochmalu - dziś już nie musisz sama go przygotowywać, możesz kupić gotowy w sprayu. Krochmal pomoże w zaprasowaniu mankietów i kołnierzy, sprawi też, że dłużej pozostaną gładkie.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne