Najlepsze Porady Dom i OgródJak urządzić salon?
ocena (/0):

Jak urządzić salon?

berlin-1571046-1920.jpg @pixabay

Salon jest miejscem, w którym przyjmujemy gości, jak i na co dzień odpoczywamy i korzystamy z różnych form rozrywki. Zbieramy się w nim z rodziną i przyjaciółmi, organizujemy imprezy albo po prostu leżymy na kanapie czytając książkę. Pomieszczenie ma spełniać więc rozmaite role. A przy okazji świetnie wyglądać, bo nowoczesna aranżacja jest teraz na topie. Jak taki salon urządzić?


Poszukaj inspiracji

Nie kupuj mebli z pierwszego lepszego sklepu. Zastanów się najpierw jaką aranżację chcesz stworzyć w salonie. Przeglądaj magazyny wnętrzarskie lub też szukaj inspiracji w internecie. Zaplanuj gdzie ustawisz kanapę, a gdzie inne meble. Pomyśl o kolorystyce salonu i dodatkach, jakie w nim umieścisz. Możesz nawet to sobie rozrysować na kartce. To ułatwi Ci urządzenie salonu w przemyślany sposób i przyspieszy cały proces. Kiedy już będziesz mieć jasno określony plan, po prostu poszukaj najkorzystniejszych ofert mebli i sprzętów. Możesz także zatrudnić profesjonalistę - projektanta wnętrz, jednak musisz wówczas liczyć się z dodatkowymi kosztami. 

Meble i dodatki

Jakie meble powinny znaleźć się w salonie? Koniecznie zakup do niego wygodną kanapę albo narożnik. Poza tym pamiętaj o szafce RTV, która pozwoli ustawić wszystkie sprzęty. Przydatna w salonie będzie komoda czy witryna. w których poukładasz szkło czy zastawę albo inne przydatne akcesoria. W salonie o większym metrażu możesz także ustawić stół i krzesła. Jeśli chodzi o kolorystykę salonu, to bardzo modne są odcienie szarości, bieli, czerni, brązu. Można je ożywić za pomocą estetycznych dodatków - wazonów, poduszek na kanapę, dywanu, zasłon, figurek czy lamp w kolorze żółtym, fuksji, zieleni, czerwieni czy błękitu. Tak urządzony salon będzie wygodny, jak i bardzo estetyczny.

Dodaj komentarz

autor komentarza: ~OlaS
Ocena: 5/5
Dodano: 2019-07-01 09:38:01

hahaha, u mnie najlepszym trickiem jest zaprogramowanie mojej roomby do odkurzania i cieszenie się chwilą wolnego :)

autor komentarza: ~autorka
Ocena: 3/5
Dodano: 2019-07-06 20:16:15

moge polecić dobry odkurzacz do pozbycia się kurzu z domu. mam roombe kilka lat i dobrze sobie z tym radzi. włączam ja codziennie i mam z głowy


Najciekawsze

Podobne