Najlepsze Porady Dom i OgródJak usunąć kamień z muszli klozetowej Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej

Estetycznie wyglądająca muszla klozetowa to nie tylko kwestia higieny, ale także wizerunku naszego domu. Często pomimo regularnego czyszczenia toalety w jej wnętrzu osadza się kamień, który tworzy nieestetyczne rudobrązowe zacieki. Kamień osadza się nie tylko na obrzeżach muszli, ale także na jej odpływie, czyli w tych miejscach gdzie woda stoi lub kapie. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest twarda woda. Usuwanie nalotu z kamienia nie jest w cale łatwym zadaniem. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które warto zastosować, by cieszyć się czystą łazienką. Jakie to sposoby?


Ocet

Jednym ze sposobów na pozbycie się kamienia z wc jest użycie octu spirytusowego. W tym celu należy wybrać całą wodę, która znajduje się w muszli i odciąć jej dopływ ze spłuczki. Następnie należy nalać ocet do odpływu, w takiej ilości, aby zakrywał kamień. Ocet przed nalaniem można delikatnie podgrzać, ale nie wolno go gotować, bo muszla może od tego pęknąć. Ocet w muszli najlepiej zostawić na 12 godzin, a po tym czasie spłukać wodą. Po odmoczeniu octem można dodatkowo użyć szczotki do wc i doczyścić odpływ. Nie wolno jednak zdrapywać kamienia używając twardych przedmiotów, bo to także może porysować muszle. Ocet jest bezpieczny zarówno dla zdrowia, jak i ceramiki dlatego można go stosować wielokrotnie. 

Coca-cola

Choć niektórych może to zdziwić również popularny napój gazowany jakim jest coca-cola pomoże usunąć kamień z muszli klozetowej. W tym celu należy zalać muszle jak w przypadku octu. Coca-cola narusza strukturę kamienia, dzięki czemu dużo łatwiej jest się go pozbyć. 

Kwasek cytrynowy i soda oczyszczona

Doskonałym sposobem na usunięcie kamienia z toalety jest użycie mieszanki sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Doskonale sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku niezbyt grubego osadu. Do muszli wsypujemy 1/4 szklanki kwasku cytrynowego i 1/3 szklanki sody oczyszczonej. Po odczekaniu około pół godziny toaletę można spłukać wodą, a następnie doczyścić szczotką do wc. 

Dodaj komentarz

Halina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Usuwanie kamienia z toalety detergentami nie zawsze przynosiło efekty. Sprawdził mi się patent z octem.

~Ramona - królowa kolozetów
Dodano:
1
0

coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu fosforowego... albo ocet ciepły albo domestos - nie jakiś tani z biedry tylko zwykły domestos lub taki domestos czarny - idzie jak burza :D Porada z octem jest dobra, ale problem w tym ze ocet spływa szybko - mozna nasączyć papier i polewać go octem - wtedy lepiej bedzie działało. ale co ważne - zanim zaczniesz lać chemie sprawdz czy muszla sie do tego nadaje - np. muszle roca mają powłokę która niszczy sie pod wpływem chemii ale dzięki temu kamień sie nie osadza i stolec też nie przywiera :D


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Betonowe schody od zawsze mi się podobały.
hahaha, u mnie najlepszym trickiem jest zaprogramowanie mojej...
Uporządkowana szafa to świetna oszczędność czasu w rannym...
Również nigdy nie słyszałem o takim ogrzewaniu, warto czytać...