Najlepsze Porady Dom i OgródJak usunąć plamy po owocach?
ocena (/0):

Jak usunąć plamy po owocach?

berlin-1571046-1920.jpg

Okres wakacyjny to czas gdzie pojawiają się świeże owoce, których nie możemy tak często próbować. Dlatego warto wykorzystać ten czas i zjeść jak najwięcej się da. Banany, owoce leśne, jabłka, brzoskwinie, arbuzy czy wiśnie to tylko kilka z nich. Co jednak jeśli się ubrudzimy przy jedzeniu tych owoców? Jak łatwo pozbyć się plam z odzieży?
Najlepsze-porady.pl mają dla Ciebie sprawdzone sposoby do skutecznego i bezpiecznego usuwania plam po owocach.


Owoce leśne

Sok z owoców leśnych bardzo szybko się wchłania przez tkaniny i jest ciemny i jeden z najtrudniejszych do sunięcia. Jednym z skutecznych środków do pozbycia się plam z owoców leśnych znajduje się w każdej lodówce. Mleko normalne lub kwaśne mleko sprawdzą się idealnie w takiej sytuacji. Wystarczy namoczyć odzież w mleku przez co najmniej godzinę i później wyprać normalnie. Kolejnym naturalnym i skutecznym środkiem to cytryna. Jeśli chodzi o wełniane ubrania to sok z cytryny zdziała cuda. Tak samo jak z mlekiem należy namoczyć ciuchy w soku z cytryny przez godzinę i później wyprać. Naszym ostatnim sprawdzonym sposobem na pozbyciu się trudnych plam po owocach leśnych jest spirytus. Niewielką ilość spirytusu wylewamy na plamę i pozostawiamy około pół godziny. po upływie tego czasu najlepiej jest w gorącej wodzie zostawić odzież na około godzinę i później wyprać tak jak zawsze.

Cytrusy

Plamy z cytrusów możemy usunąć za pomocą metody z mlekiem, która została wspomniana powyżej lub przy wykorzystaniu sody oczyszczonej. Wystarczy że posypiesz sodą oczyszczoną plamę i zostawić ją na kilka minut. Potem zapierz odzież w ciepłej wodzie z proszkiem. Bardzo skutecznym środkiem do usuwania plam z cytrusów jest również płyn do naczyń. Na samym początku należy w ciepłej wodzie namoczyć tkaninę i później zaaplikować niewielką ilość płynu do naczyń na plamę i delikatnie potrzeć. Pozostaw w wodzie ubranie jeszcze przez 15 minut i później wypierz normalnie.

Zaschnięte plamy z owoców

Powyższe triki usuwania owocowych plam z różnych tkanin obowiązują tylko jeśli plamy są świeże. Co zrobić jednak w przypadku gdy plam już zdążyła zaschnąć? Mleko kwaśne może zadziałać i w tym przypadku jednak odzież musisz pozostawić na kilka godzin zamoczone w mleku i następnie dokładnie ją wyprać w ciepłej wodzie z proszkiem. 

 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne