Najlepsze Porady Dom i OgródJak utrzymać porządek w domu, gdy ma się zwierzęta? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak utrzymać porządek w domu, gdy ma się zwierzęta?

Jak utrzymać porządek w domu, gdy ma się zwierzęta? Królik

Nasi czworonożni czy skrzydlaci pupile wprowadzają trochę radości do naszego życia, często obdarzają nas nieograniczonym uczuciem i potrafią podnieść na duchu. Dla wielu osób są pełnoprawnymi członkami rodzin. Jednocześnie potrafią zostawić po sobie duży nieporządek, który siłą rzeczy sami musimy posprzątać. Nie zmniejsza to naszej miłości do nich, ale bywa uciążliwe. Jak sprawić, by zachowania naszych zwierząt nie wpływały na prezencję i czystość w domu? Kluczem jest dobra organizacja i systematyczność. Poniżej przedstawiamy parę praktycznych porad.


Brudne klatki gryzoni
Nieprzyjemny zapach dochodzący z klatki to najczęstszy problem, na który skarżą się opiekunowie chomików, królików czy innych małych zwierząt. Najlepszym sposobem, by mu zapobiegać jest codzienne przecieranie klatki zwilżonym ręcznikiem papierowym. Co najmniej raz na tydzień należy także ją dokładnie umyć. Wykorzystać do tego można ciepłą wodę zmieszaną z kilkoma kroplami płynu do naczyń oraz szczotkę z nylonowym włosiem. Trzeba pamiętać o dokładnym wypłukaniu klatki po myciu.

Zabrudzone legowiska
By utrzymać legowisko naszego pupila w czystości, należy zadbać też o jego higienę. Legowiska dobrze prać w dniu kąpieli psa. Najpierw trzeba je odkurzyć, by pozbyć się futra, a następnie wrzucić do prania wraz z poduszkami, dodając detergent i środek do usuwania nieprzyjemnych zapachów.

Zabawki i miski
Legowiska i klatki to jednak nie jedyne akcesoria dla pupili, które należy utrzymać w czystości. Raz na miesiąc należy także myć zabawki dla zwierząt. Najpierw należy sprawdzić zalecenia producenta, ale większość zabawek z materiału można prać w pralce przy niskiej temperaturze, natomiast gumowe wstawić do mycia w zmywarce. Zwierzęce miski myje się tak, jak zwykłe naczynia - ciepłą wodą i płynem do naczyń.

Wszechobecna sierść
Każdy, kto ma zwierzę z futrem musi liczyć się z tym, że na jego meblach i dywanach będzie pojawiała się sierść. Łatwo się ją z nich usunie za pomocą gumowej, zwilżonej rękawiczki. Do podłogi zastosować można gumową ściągaczkę do wody. By zapobiegać nadmiernemu osadzaniu się sierści na mebli, trzeba pamiętać o regularnym szczotkowaniu swoich pupili.

Plamy na dywanie
Po powrocie do domu ze spaceru warto myć łapy swoich czworonożnych przyjaciół, jednak czasem zdarza się, że trudno zatrzymać rozentuzjazmowanego, brudnego psa. Wtedy na naszej podłodze pojawiają się na przykład plamy z błota i o ile z płytek czy paneli można je łatwo usunąć, z dywanami bywa gorzej. Takie zabrudzenia najlepiej zostawić do wyschnięcia, a następnie zetrzeć szczotką lub odkurzyć. Taką plamę zmywamy potem wodą z proszkiem do prania. W przypadku zabrudzeń z moczu, na świeżą plamę szybko kładziemy ręcznik papierowy, by wilgoć w niego wsiąkła. Potem przy pomocy szmatki i mieszanki ćwiartki łyżeczki płynu do naczyń i jednej szklanki ciepłej wody myjemy to miejsce. Po wszystkim wystarczy je osuszyć ręcznikiem.

Dodaj komentarz

~Monia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam zwierzaki :D


Najciekawsze porady

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Mój maltańczyk to energiczny pies, codziennie chodzę z nim na...
Może i działa, ale myślę ze taka dekoracja może nie pasować do...
Kupiłam karmnik dla ptaków w supermarkecie, sprawdza się w...
nie spodziewałbym się, że ratlerek może tyle przeżyć. a to...