Najlepsze Porady Dom i OgródJak własnoręcznie zrobić zabawkę dla psa?
ocena (/0):

Jak własnoręcznie zrobić zabawkę dla psa?

berlin-1571046-1920.jpg jak zrobić zabawkę dla psa?

Własnoręcznie wykonana zabawka dla psa to ekonomiczny i praktyczny sposób na wykorzystanie wielu produktów, które mamy w domu. Zabawka dla pupila wykonana z papieru będzie doskonałą alternatywą dla drobiazgów, które dostępne są w wielu sklepach. Najważniejsze, o czym musisz pamiętać, jest bezpieczeństwo Twojego psiaka. Do produkcji psich zabawek nie używaj plastiku!

Psy to zwierzęta, które praktycznie przez cały czas mogą się bawić. I chociaż nie każda zabawa, w którą angażujemy pupila wymaga użytku konkretnych przedmiotów, warto zadbać, aby pies miał do dyspozycji ulubione przedmioty do zabawy. Tanie zabaweczki kupowane w dyskontach nie są zbyt dobrej jakości i bardzo szybko się psują. Przedstawiamy Ci 3 różne zabawki, które wykonasz samodzielnie z rzeczy, które zawsze masz w domu. Frajda z zabawy gwarantowana!


  • Piłka z papieru

Uwaga! - nie używaj do tego celu kolorowych czasopism. Tusz stosowany do druku może być dla psa trujący.
Użyj zwykłej gazety lub ręcznika papierowego. Owiń nim nagrodę w postaci np. ulubionych smakołyków. Każdy z nich owiń osobną warstwą papieru. Uformuj w ten sposób dość ubitą piłkę. Pozwoli Ci to nauczyć pupila co jest smakołykiem, a co papierem. Aby rzucić psu wyzwanie, możesz użyć do uformowania piłki np. taśmę klejącą. 

  • Zupa dobra na wszystko

Ten pomysł będzie świetnym rozwiązaniem w czasie, kiedy psiakowi rosną zęby, albo w trakcie naprawdę upalnych dni. Czego potrzebujesz? Będzie Ci potrzebna tylko i wyłącznie zupa. Podaj psu kostki mrożonej zupy i obserwuj, jak je chętnie oblizuje. To nie tylko zabawka, ale też dobry smakołyk. 

  • Rolka po papierze toaletowym

Nie wyrzucaj rolek, które pozostają po papierze toaletowym. Możesz z nich zrobić świetną zabawkę. Umieść w środku tubki smakołyk, a następnie zgnieć rolkę, blokując psu szybki dostęp do smakołyku. Zabawa tym elementem potrwa aż do momentu, kiedy papier się rozpadnie lub kiedy pies znajdzie ukryty w niej skarb. 

To tylko kilka z propozycji domowej roboty zabawek, jakie możesz samodzielnie przygotować dla swojego psa. Kupowane w sklepach tradycyjne zabawki bardzo szybko się rozpadają. Dlatego też ekonomicznym rozwiązaniem będzie urozmaicenie asortymentu psich akcesoriów o zabawki wykonane z produktów, które znajdują się w każdym domu. Jesteśmy pewni, że zarówno dla Ciebie, jak i dla pieska będzie to ogromna frajda.

Dodaj komentarz

autor komentarza: ~OlaS
Ocena: 5/5
Dodano: 2019-07-01 09:38:01

hahaha, u mnie najlepszym trickiem jest zaprogramowanie mojej roomby do odkurzania i cieszenie się chwilą wolnego :)

autor komentarza: ~autorka
Ocena: 3/5
Dodano: 2019-07-06 20:16:15

moge polecić dobry odkurzacz do pozbycia się kurzu z domu. mam roombe kilka lat i dobrze sobie z tym radzi. włączam ja codziennie i mam z głowy


Najciekawsze

Podobne