Najlepsze Porady Dom i OgródJak wyczyścić białe trampki?
ocena (/0):

Jak wyczyścić białe trampki?

berlin-1571046-1920.jpg

Trampki to rodzaj obuwia, który jest popularny zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Zapewniają wygodę i mogą zostać dopasowane do każdej stylizacji. Jedyną wadą to ich szybkość w brudzeniu się. Zwłaszcza białe i jasnego koloru trampki mogą w ciągu kilku sekund stać się brudne i nieatrakcyjne. Jak to zmienić? Na pewno nie należy wkładać je do pralki czy suszyć na słońcu. Mogą one wyblaknąć lub pojawią się żółte plamy jeżeli są to trampki białe.
Najlepsze-porady.pl przygotowały kilka sprawdzonych sposobów na wyczyszczenie białych trampek z wykorzystaniem domowych produktów, jak soda oczyszczona, ocet, czy pasta do zębów.


Pasta do zębów

Każdy wie że pasta do zębów ma właściwości wybielające i ma wiele zastosowań nie tylko związanych z wybielaniem naszych zębów. Jedną z nich jest również czyszczenie białych trampek. Jak to zrobić? Początkowo należy namoczyć i wypłukać dokładnie trampki w płynie do naczyń. Następnie za pomocą szczoteczki nakładaj pastę do zębów i wcieraj w trampki. Wybierz wyłącznie białą pastę do zębów. Kolorowa mogła by przebarwić trampki, a nie je wybielić. Pozostaw buty na kilka godzin do wyschnięcia pasty i następnie wypierz ręcznie.

Zasypka dla dzieci

Puder wykorzystywany do pielęgnacji ciała dzieci może być również skutecznym produktem do wyczyszczenia białych trampek. Wystarczy połączyć zasypkę z taką samą ilością wody i gotową miksturę nanieś na trampki za pomocą szczoteczki do zębów. Następnym krokiem jest wysuszenie suszarką materiał butów i pozbierać pozostałości pudru. Trampki już będą jak nowe.

Soda oczyszczona i ocet

W proporcji jeden do jednego należy połączyć sodę oczyszczoną z octem spirytusowym. Gotową miksturę najlepiej jest nanieść na trampki już wcześniej zamoczone w wodzie. Pozostaw trampki z octowo-sodową miksturą na kilka minut i po upływie tego czasu oczyszczaj je pod wodą nad je szczotkując. Soda oczyszczona i ocet to idealne składniki na oczyszczenie nie tylko materiałowej części trampek, ale również ich podeszwy.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne