Najlepsze Porady Dom i OgródJak wyczyścić mikrofalówkę?

Jak wyczyścić mikrofalówkę?

berlin-1571046-1920.jpg

Mikrofalówka w naszych czasach to jeden z niezbędnych elementów AGD do wyposażenia kuchennego. Bardzo szybko i łatwo można rozmrozić lub podgrzać swoje jedzenie, a przy tym zaoszczędzić mycia dużej ilości naczyń i oczywiście swojego czasu. Od czasu do czasu jednak warto poświęcić chwilę aby oczyścić mikrofalówkę z codziennych pozostałości po jedzeniu. Jak to zrobić? Najlepsze-porady.pl mają dla Ciebie prosty sposób na oczyszczenie mikrofalówki ze wszystkich zanieczyszczeń.


Zewnętrzna strona

Do oczyszczenia zewnętrznej strony mikrofalówki wystarczy użyć niewielką ilość mieszanki wody z octem. Gąbką przetrzeć całą mikrofalówkę i oczywiście musisz pamiętać że czyści się również kontrolki i drzwiczki mikrofalówki. Przy tej okazji możesz również wyciągnąć talerz lub miskę, która znajduje się wewnątrz i umyć ją z wszystkimi swoimi naczyniami.

Wewnętrzna strona

Oczyszczenie wewnętrznej strony mikrofalówki jest nieco bardziej skomplikowane i czasochłonne. Pozostałości po różnych potrawach mogą być zaschnięte, a to utrudni Ci wyczyszczenie mikrofalówki. Co należy zrobić? Skoro już pozbyłeś się wewnętrznego talerza przygotuj miksturę, która sprawi że mikrofalówka będzie czysta i pachnąca. Do jej przygotowana wystarczy Ci woda i cytryna. Do miski wlej 2-3 szklanki wody i dodaj wyciśnięty sok z jednej cytryny. Cytryna pomoże Ci nie tylko z zaschniętymi resztkami, ale też pozostawi świeży zapach. Miskę wkładamy do mikrofalówki i podgrzewamy aż do momentu gotowania się wody z cytryną. Gdy zauważysz że drzwiczki mikrofalówki zaczynają parować od środka to wyłącz mikrofalówkę, jednak nie otwieraj drzwiczek. Pozostaw całość jeszcze przez około 15-20 minut aby para mogła usunąć zastygłe jedzenie i brud. Później wystarczy tylko przetrzeć ścierką całe wnętrze mikrofalówki.

Masz już gotową, czystą i pachnącą mikrofalówkę! :)

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna...
hahaha, u mnie najlepszym trickiem jest zaprogramowanie mojej...
najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna...
będę się tego trzymała - dobry poradnik jak dbać o sukulenta