Najlepsze Porady Dom i OgródJak wyhodować owies na wielkanocny stół?

Jak wyhodować owies na wielkanocny stół?

berlin-1571046-1920.jpg

Kiedy za oknem pojawiają się wiosenne kwiaty, zielenieją drzewa i pięknie świeci słońce to znak, że zbliżają się Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu są nie tylko jajka, ale także baranek i zieleń, która zwiastuje odrodzenie się natury po zimie. Alternatywą dla popularnej rzeżuchy jest owies. Naturalny wygląd tej rośliny wspaniale będzie prezentował się na wiosennym stole. Świetnie sprawdzi się także jako ozdoba do wielkanocnego koszyczka ze święconką. Co zrobić aby wyhodować owies?


Owies na Wielkanoc

Owies na Wielkanocowies na wielkanocny stół

Aby wyhodować owies na Wielkanoc należy przygotować sobie klika niezbędnych do tego akcesoriów. Będą potrzebne: ziarna owsa, talerzyki lub tacka oraz doniczka. 

Owies na talerzyku z gazą

Pierwszym krokiem jest zakup owsa. Warto poświęcić na jego wybór trochę więcej czasu by zakupić ziarno owsa dobrej jakości. Najlepiej udać się w tym celu do sklepu ogrodniczego, zoologicznego lub na bazar.
Następnie na wybrany wcześniej talerzyk należy nałożyć grubą warstwę gazy zamoczonej uprzednio w wodzie. Kolejnym etapem jest nasypanie owsa na talerzyk z gazą. Warto pamiętać, aby gaza cały czas była nawadniana, jednak nie za bardzo. Zbyt dużo wody spowoduje gnicie nasion. 

Po odczekaniu 6-8 dni owies powinien być już wyrośnięty. Utrzyma się on jeszcze przez okres około dwóch tygodni. 

Owies w doniczce

Drugim sposobem jest wysianie owsa do płytkiej doniczki z ziemią. W przygotowanej wcześniej doniczce należy umieścić piasek wymieszany z ziemią. Po dokładnym zwilżeniu podłoża trzeba nasypać na nie ziarenka owsa. Doniczkę z nasionkami najlepiej postawić w miejscu, które jest odpowiednio naświetlone, a jednocześnie ciepłe. Może być to parapet. Warto pamiętać o regularnym podlewaniu nasion. Podobnie jak w poprzednim przypadku należy unikać przelania, aby nasiona nie pływały w wodzie. 
Należy odczekać około 10 dni, aż owies w doniczce wyrośnie i będzie gotowy do udekorowania stołu. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
będę się tego trzymała - dobry poradnik jak dbać o sukulenta
najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna...
moge polecić dobry odkurzacz do pozbycia się kurzu z domu....
u mnie Sukulent usechł na parapecie - jak były duże upały...