Najlepsze Porady Dom i OgródJak zabezpieczyć rośliny przed wyjazdem na urlop? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak zabezpieczyć rośliny przed wyjazdem na urlop?

Jak zabezpieczyć rośliny przed wyjazdem na urlop?

Wyjeżdżasz na urlop i martwisz się, że pod twoją nieobecność kwiaty i rośliny doniczkowe zwiędną lub uschną? Problem można łatwo rozwiązać prosząc o pomoc sąsiada lub bliską osobę. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy nie znasz nikogo, kto mógłby zaopiekować się twoimi roślinami? Sprawdź nasze sposoby, dzięki którym odpowiednio zabezpieczysz je na ten czas. 


Zabierz rośliny z parapetu

Przed wyjazdem zadbaj o odpowiednie ustawienie kwiatów. Na co dzień większość doniczek z roślinami stoi na parapecie przy oknie. Jednak pozostawienie roślin w najbardziej nasłonecznionym miejscu na długi czas sprawi, że woda szybciej z nich odparuje. Dobrze jest więc na czas wyjazdu zdjąć doniczki z roślinami z parapetu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy wstawić je w najciemniejszy kąt w mieszkaniu. Znajdź miejsce, w którym dostęp do słońca będzie umiarkowany i właśnie tam ustaw rośliny. 

Metody na nawodnienie kwiatów

Sposób, który pozwoli ci nawodnić kilka roślin jednocześnie podczas, gdy nie będzie cię w mieszkaniu to metoda na miseczkę z wodą i sznurek. Na czym ona polega? Wystarczy wlać do miseczki zimną wodę i zanurzyć w niej końcówkę sznurka. Drugi koniec należy wetknąć w ziemię na głębokość 3 cm. Miska z wodą powinna się znajdować na wysokości większej niż kwiaty. Dzięki temu woda będzie po prostu powoli sączyć się do roślin. 
Innym pomocnym sposobem na dostarczenie kwiatom wody będą hydrożelowe kulki. Można znaleźć je w większości kwiaciarni i sklepów ogrodniczych. Wystarczy, że zalejemy je wodą i odczekamy aż zostanie ona wchłonięta. Następnie można wymieszać je z podłożem lub umieścić na wierzchu. Kulki będą stopniowo oddawały wodę, dzięki czemu ziemia będzie stale wilgotna. 
Jeśli masz dużą ilość kwiatów, warto zastanowić się nad zakupem profesjonalnego zestawu, który będzie podlewał rośliny w sposób automatyczny. Takie urządzenie składa się ze specjalnych końcówek, które wkłada się do doniczek, rurek do doprowadzania wody, pompki oraz włącznika. Podlewanie uruchamia się regularnie i trwa określony czas. Bardziej zaawansowane zestawy mogą również posiadać czujnik, który sprawdza czy podłoże jest odpowiednio wilgotne. Koszt takiego automatycznego nawadniacza wynosi zazwyczaj powyżej 200 zł, jednak w przypadku dużej ilości roślin lub podczas dłuższego wyjazdu warto się w niego zaopatrzyć.

Dodaj komentarz

Sylwia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dać klucze przyjaciółce która podleje kwiatki:)

Sylwia
Dodano:
0
0

Dać klucze przyjaciółce która podleje kwiatki:)


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Cudowny kwiat.
wydaje mi się, że dobrze byśmy się dogadywali z takim...
U mnie na przypalone żelazko sprawdził się sposób z wodą...
A ja mam fotel z funkcją relaks i bardzo sobie chwalę. W...