Najlepsze Porady Dom i OgródJak zrobić kotyliony?
ocena (/0):

Jak zrobić kotyliony?

berlin-1571046-1920.jpg © pixabay.com

Czym tak właściwie są kotyliony? To ozdoby z papieru kolorowego, wstążki lub bibuły, które wykonuje się na przykład z okazji Święta Niepodległości. Wyglądają one jak odznaczenia lub ordery i przypinane są na ramieniu lub na piersi. Jeśli chcesz wykonać własne kotyliony, podpowiadamy Ci jak to zrobić. 


Co będzie Ci potrzebne?

Przygotuj bibułę w wybranych kolorach, karton, klej, nożyczki, ewentualnie zapinkę. Teraz wytnij z kartonu małe koło oraz dwa większe od niego pierścienie. Z bibuły wytnij pasek o szerokości 3 centymetrów. Jego długośc nie ma wielkiego znaczenia, ponieważ zawsze można dociąć kolejny. Twój kotylion może być jedno lub dwukolorowy, to już zależy od Ciebie.

Teraz wykonujemy kotylion

Na pierścienie nawijaj teraz na okrętkę paski bibuły. Jeden możesz zrobić w kolorze białym, drugi czerwonym, jeśli szykujesz dekorację na Święto Niepodległości. Następnie naklej na siebie pierścienie a na ich środek kółko z kartonu. Na spodniej części możesz zaś przymocować zapinkę. i dwie wstążki lub też fragmenty bibuły, by kotylion wyglądał bardziej uroczyście. Po przeszyciu go nitką może on stać się również estetyczną ozdobą na choinkę. 

Dodaj komentarz

autor komentarza: ~OlaS
Ocena: 5/5
Dodano: 2019-07-01 09:38:01

hahaha, u mnie najlepszym trickiem jest zaprogramowanie mojej roomby do odkurzania i cieszenie się chwilą wolnego :)

autor komentarza: ~autorka
Ocena: 3/5
Dodano: 2019-07-06 20:16:15

moge polecić dobry odkurzacz do pozbycia się kurzu z domu. mam roombe kilka lat i dobrze sobie z tym radzi. włączam ja codziennie i mam z głowy


Najciekawsze

Podobne