Najlepsze Porady Dom i OgródKartka wielkanocna - jak zrobić?

Kartka wielkanocna - jak zrobić?

berlin-1571046-1920.jpg kartka wielkanocna

Wypisując życzenia wielkanocne na własnoręcznie przygotowanej kartce, sprawisz obdarowywanej osobie mnóstwo radości i zadbasz o to, aby po latach mogła wciąż cieszyć się wyjątkową pamiątką. Samodzielnie przygotowywane posiadają o wiele więcej uroku niż te kupione w sklepie, a dodatkowo ich wykonanie jest banalnie proste. 


Przeglądając w sieci propozycje kartek wielkanocnych DIY można odnieść wrażenie, że ich odwzorowanie jest bardzo skomplikowane. Tymczasem nie trzeba mieć wcale specjalnych zdolności, aby samodzielnie wykonać atrakcyjne rękodzieło. Z pomocą kilku narzędzi biurowych oraz ozdób stworzysz wyjątkowe cuda, którymi zachwycisz bliskie osoby, a także w przyjemny sposób spędzisz czas na ich przygotowaniu. 

Co będzie potrzebne do wykonania kartki wielkanocnej?
- kolorowy papier, który będzie bazą kartki,
- nożyczki klasyczne,
- nożyczki do wycinania wzorów,
- klej i dwustronna taśma klejąca,
- dowolne dodatki - świetnie sprawdzą się koronkowe wstążki, naklejki, kryształki, materiały, sznurek jutowy, drobne gałązki bazi lub bukszpanu oraz wszystko, co może posłużyć jako dekoracja kartki.

Jak zrobić kartę wielkanocną? 
Zacznij od wybrania kształtu. Najprostsze w wykonaniu są kartki prostokątne, jednak dzięki kilku metodom mogą prezentować się bardzo efektownie. Rozpocznij od wycięcia z papieru prostokąta o wymiarach 15x20 cm i złóż go wpół. Wewnątrz kartki napisz świąteczne życzenia. Wnętrze możesz ozdobić również naklejkami lub wzorkami wyciętymi z papieru. Pamiętaj jednak, aby nie były zbyt wypukłe, ponieważ karta nie będzie się wtedy domykać. Wierzch kartki możesz przyozdobić w różnorodny sposób. Za pomocą kleju możesz umieścić wycięte wcześniej papierowe kwiaty, zajączki lub inne świąteczne motywy. Krawędzie prostokątnej kartki możesz okleić dookoła ozdobną tasiemką. Najlepszym sposobem będzie przymocowanie jej na dwustronną taśmę, wtedy będziesz mieć pewność, że będzie dobrze się trzymać. Jeżeli jednak nie masz takiej taśmy w domu, możesz wykorzystać do tego celu mocny klej. 
Jeżeli chcesz przygotować kartkę w innym kształcie, na przykład w formie jajka, możesz zrobić to w bardzo prosty sposób. Rozpocznij od złożenia kartki papieru na pół. Następnie ołówkiem naszkicuj jajko w taki sposób, aby obejmowało ono również miejsce złożenia, wtedy kartka będzie mogła się otwierać. Teraz możesz zacząć wycinać po naszkicowanych liniach. Wykorzystaj do tego celu nożyczki do wzorków, w ten sposób kartka będzie prezentować się jeszcze bardziej atrakcyjnie. Wycięte jajko również możesz przyozdobić na różne sposoby. 

Własnoręczne przygotowanie kartki nie jest niczym trudnym, a do tego pozwala w doskonały sposób odprężyć się i odpocząć od świątecznych przygotowań. Sposób przygotowania kartki zależy od twoich indywidualnych upodobań. Możesz postawić na kolorowe akcenty w wiosennych barwach lub stworzyć subtelnąś kartkę w rustykalnym stylu.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
hahaha, u mnie najlepszym trickiem jest zaprogramowanie mojej...
najważniejsze to dużo ruchu i dieta - jak pies będzie miał...
Jesli ocet tak samo usuwa kamien jak chemia to nie ma co...
a gdzie wzmianka o dezodorancie ? ;)