Najlepsze Porady Dom i OgródNajczęstsze błędy w pielęgnacji storczyków latem

Najczęstsze błędy w pielęgnacji storczyków latem

berlin-1571046-1920.jpg Storczyk

Storczyki to przepiękne kwiaty, które jeśli są odpowiednio pielęgnowane, mogą kwitnąć nawet przez sześć miesięcy. Jednakże, aby cieszyć się takim stanem rzeczy, należy zapewnić storczykowi warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Jednym z najważniejszych czynników jest zapewnienie storczykowi odpowiedniego oświetlenia — w tej kwestii popełnianych jest najwięcej błędów, zwłaszcza w upały!


Storczyki są roślinami niezwykle wrażliwymi na niedobór światła — zwłaszcza od połowy września do początku marca. Jednak równie szkodliwe jest dla nich zbyt jasne stanowisko. Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może doprowadzić do poparzeń oraz uszkodzenia liści. Po przebywaniu na ostrym słońcu, na liściach storczyków pojawiają się brązowe lub czarne plamy. Takie uszkodzenia wystąpią głównie, jeśli storczyk stoi na parapecie okna wychodzącego na południe, a w lecie — na zachód. Zamieranie i wysychanie liści jest zmianą nieodwracalną. Jeśli oparzenie nie jest poważne, roślina może sobie z nim poradzić, czasami odrzuca uszkodzonego liścia.

Aby uniknąć poparzenia rośliny, warto przenieść je na stanowisko o rozproszonym świetle — doskonałe będzie okno wychodzące na wschód. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to należy pamiętać, aby chronić roślinę od intensywnych promieni słonecznych, np.: zastosować naklejki witrażowe na szyby. Idealną ozdobą może być również duża roślina ustawiona tuż przed storczykiem.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
Nic tak dokładnie nie czyści podłóg z kurzu jak iRobot e5,...
u mnie Sukulent usechł na parapecie - jak były duże upały...
o, moze uda mi sie uratowac zabrudzone spodnie !
Moja porada na doniczki z opakowań po jajkach - wszystko jak...