Najlepsze Porady Dom i OgródOdkamienianie czajnika — najskuteczniejsze sposoby!

Odkamienianie czajnika — najskuteczniejsze sposoby!

Odkamienianie czajnika — najskuteczniejsze sposoby! Czajnik

Zarówno czajnik elektryczny, jak i czajnik tradycyjny powinny być poddawane porządnemu czyszczeniu przynajmniej raz na tydzień, ponieważ w środku będzie osadzał się uporczywy kamień — będzie on trudny do usunięcia, jeżeli z tym faktem będziemy zwlekać. Kamień w czajniku nie będzie problemem, jeżeli będziesz go regularnie odkamieniać — dobrym sposobem jest zalewanie czajnika przefiltrowaną wodą, z której pozbędziemy się dużej ilości kamienia. Kamień w wodzie potrafi zepsuć smak najlepszej kawy oraz herbaty, dlatego nie należy zaniedbywać czajnika. W poniższym tekście znajdziesz kilka sposobów, na skuteczne usuniecie kamienia.


1. Ocet — to świetna opcja, ponieważ zazwyczaj każdy z nas ma odrobinę octu w domu. Jednym minusem jest dość ostry zapach wydobywający się z czajnika i konieczność powtórnego przegotowania wody w czajniku w celu pozbycia się zapachu oraz smaku octu. Do czajnika należy wlać mieszankę wody z octem, ok. 1/2 szklanki jednego i drugiego. Jeżeli czajnik ma dużą pojemność, warto zwiększyć zawartość octu — szczególnie wtedy, gdy kamień osiadł także na ściankach czajnika.

2. Kwasek cytrynowy — jest to szybki, bezpieczny, a zarazem niezwykle łatwy sposób na zlikwidowanie kamienia w czajniku. Napełnij czajnik przefiltrowaną wodą do połowy, a następnie wsyp 6 łyżeczek kwasku cytrynowego. Po zagotowaniu wody z dodatkiem kwasku cytrynowego koniecznie odstaw czajnik na ok. pół godziny. Po tym czasie wylej ustaną wodę, nalej świeżą i ponownie zagotuj. I gotowe!

3. Soda oczyszczona — to ciekawy sposób, jeżeli nie mamy pod ręką wspomnianych wyżej produktów. Wystarczy, że do zagotowanej wody wsypiemy ok. 2 łyżek sody oczyszczonej i postąpimy tak jak w przypadku kwasku cytrynowego. Soda oczyszczona bez większego problemu poradzi sobie nawet z grubą warstwą kamienia.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Klej na gorąco? Ciekawy sposób. Ja wkładam do butów wkładkę na...
Ciekawy artykuł opisujący jak możemy wykorzystać fusy z kawy.
Bardzo podobają mi się drewniane krzesła.
Moja mama dodaje je do kiszonych ogórków.