Najlepsze Porady Dom i OgródOgrzewanie na podczerwień - czy warto?
ocena (/0):

Ogrzewanie na podczerwień - czy warto?

berlin-1571046-1920.jpg

Marzysz o domu bez grzejników, rur czy pieca gazowego? Powinieneś więc zastanowić się nad założeniem w domu systemu ogrzewania panelowego. Jak działa takie ogrzewanie? To proste, w pomieszczeniach montowane są specjalne panele na podczerwień, które skutecznie ogrzewają wnętrze. W dodatku są niemal niewidoczne i można je pomalować na dowolny kolor. Jakie jeszcze zalety ma takie rozwiązanie?


Dla kogo?

Nowoczesne systemy ogrzewania coraz częściej są wybierane do domów. Przemawia za nimi większa skuteczność, a także nowatorski design. W nowoczesnych miejscach nie ma już miejsca na rury czy grzejniki. W łazience rzadko kiedy znajdują się piece, które potrafią być sporych rozmiarów. Poza tym w domach alergików tradycyjny system ogrzewania jest tylko przyczyną nasilania dolegliwości. Urządzenia grzejne przyciągają kurz, a powietrze robi się przez nie suche i mało komfortowe. Rozwiązaniem dla wszystkich tych problemów jest jednak budowa systemu ogrzewania panelowego.

Wady i zalety ogrzewania podczerwienią

Jak odbywa się ogrzewanie podczerwienią? Jest ona emitowana przez specjalne panele na podczerwień. Panele montowane są na suficie i potrzebują jedynie podłączenia do źródła energii. Pracują cicho i wydajnie, stąd mogą być montowane również w sypialniach czy pokojach dziecięcych. Ich kolejną zaletą jest ultracienka powierzchnia. Są praktycznie niewidoczne i nie ingerują w aranżację wnętrza. Poza tym nie wysuszają powietrza, więc są również przyjazne dla alergików. Dodatkowo warto zauważyć, że systemy ogrzewania podczerwienią Poppy Makki Sun to ekologiczny system ogrzewania - nie emituje żadnych zanieczyszczeń, więc pozwala się zatroszczyć o środowisko. Panele na podczerwień posiadają aż 20 lat gwarancji. Ich praca nie jest uzależniona od słońca, więc nawet podczas niepogody i niskich temperatur potrafią efektywnie ogrzać pomieszczenia. Doskonale nadają się nie tylko do domów, ale też pomieszczeń biurowych i budynków.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne