Najlepsze Porady Dom i OgródSkuteczne sposoby na smugi na szybach

Skuteczne sposoby na smugi na szybach

berlin-1571046-1920.jpg Lustro

Smugi na szybach często występują nawet w przestrzeniach domowych tych najbardziej sumiennych pań domu. Nawet jeżeli wyczyścisz szyby dokładnie i mimo wszystko możesz bez problemu zauważyć powstające smugi w miejscu, które dopiero co przetarłaś, nie poddawaj się! Jeżeli będziesz przestrzegać poniższych zasad, z pewnością pozbędziesz się uciążliwego problemu i będziesz mogła cieszyć się czystymi lustrami. Nie marnuj swojego cennego czasu na wycieranie każdej smugi z osobna. Zamiast tego wybierz odpowiednie materiały oraz środki, aby umyć szyby dokładnie za pierwszym razem. Serdecznie zachęcamy do czytania!


1. Spirytus
Lustra narażone są na codzienne zabrudzenia, np.: pastą do zębów, tuszem do rzęs lub dotykiem brudnych palców. Zwykły płyn do mycia szyb może nie do końca poradzić sobie z tym problemem, jeżeli nieodpowiednio zabierzesz się do całego procesu czyszczenia. Przecierając lustro szmatką nasączoną w płynie zanieczyszczenia oraz tłuste substancje wyłącznie rozprzestrzeniają się na inne części lustra. Na szczęście na ten problem znajdziesz łatwe rozwiązanie. Wystarczy, że namoczysz wacik spirytusem i przetrzesz nim problematyczne miejsca. W ten sposób zapobiegniesz rozprzestrzenianiu się uciążliwych plam, które są związane z powstawaniem smug.

2. Mikrofibra
Ręczniki papierowe nie są idealnymi środkami do czyszczenia szyb, ponieważ mogą pozostawiać po sobie włókna oraz kurz. Jedną z lepszych opcji na usunięcie smug jest zaopatrzenie się w ściereczki z mikrofibry. Pamiętaj, aby przy zakupie zwrócić uwagę na grubość ściereczek — cienkie ściereczki z mikrofibry nie przenoszą zanieczyszczeń na tafle szkła.

3. Ocet
Mieszanka wody z octem niezwykle skutecznie zwalcza zabrudzenia, przyda się również w walce z zamglonym lustrem. Wystarczy, że zmieszasz 1 szklankę octu z 1 szklanką wody destylowanej i przelejesz mieszankę do butelki z dozownikiem. Miksturę dobrze wymieszaj — masz gotowy perfekcyjny środek na smugi. Mieszankę nałóż bezpośrednio na ściereczkę z mikrofibry, zamiast bezpośrednio na lustro.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
Dzięki za świetny poradnik. Mam 6-letniego psa i od...
Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
moge polecić dobry odkurzacz do pozbycia się kurzu z domu....
hahaha, u mnie najlepszym trickiem jest zaprogramowanie mojej...