Najlepsze Porady IntymneCzego unikać podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Czego unikać podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej?

Czego unikać podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej? Tableki antykoncepcyjne

Badania dowodzą, że antykoncepcja hormonalna jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Codziennie o stałych porach przyjmuje się pigułki, które jeżeli prawidłowo się wchłaniają, zachowują ochronę. Jednakże na rynku dostępne są produkty, których spożywanie może przyczynić się do obniżenia skuteczności antykoncepcji tabletek. W poniższych tekście znajdziesz produkty, których przyjmowanie może doprowadzić do znacznego obniżenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.


1. Niektóre antybiotyki
Większość antybiotyków zawiera substancje, które w mniejszym lub większym stopniu osłabią działanie tabletek antykoncepcyjnych, dlatego w tym czasie należy zabezpieczać się mechanicznie. Jeżeli w składzie antybiotyku widoczna jest amoksycylina, tetracyklina, rifampicyna szansa, że skuteczność tabletek antykoncepcyjnych zostanie zmniejszona, jest bardzo duża. Podczas terapii oraz 7 dni po jej zakończeniu należy stosować inne metody zabezpieczenia.

2. Paracetamol
Paracetamol to powszechnie znany lek przeciwbólowy, którego nadmierna ilość można jednak obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Paracetamol niezwykle często występuje w lekach na przeziębienie oraz tabletkach znieczulających, dlatego należy dokładnie czytać ulotki, dzięki którym nie przekroczymy zalecanej dawki dziennej ok. 4 g.

3. Leki oraz zioła
Na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych wpływ mają spożywane leki przeciwdepresyjne, przeczyszczające, leki zaburzające wchłanianie tłuszczu, leki przeciwpadaczkowe, a także preparaty ziołowe, szczególnie te, które zawierają w sobie dziurawiec. Jeżeli musisz przyjmować, któryś z powyższych leków, warto zamienić antykoncepcję hormonalną na antykoncepcję w plastrach lub spiralę wewnątrzmaciczną.

Dodaj komentarz

Sandra
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Antykoncepcja hormonalna nie jest tak łatwa jak się wydaje. Trzeba ją bardzo kontrolować.

Ola
Dodano:
0
0

Warto mieć na uwadze przeciwwskazania przy przyjmowaniu antykoncepcji.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Zgadzam się. Dobre samopoczucie zależy też od pewności siebie.
Przez wiele lat tworzę udany wiązek z moim mężem przez...
Dokładnie tak, jakbyśmy wszyscy byli tacy jak w artykule,...
Jak randka to tylko spa i kino :)