Najlepsze Porady IntymneDzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie?

Dzień zakochanych — czego nie wiesz o tym święcie? Walentynki

14 lutego obchodzimy Walentynki, czyli święto zakochanych. Dla niektórych jest to sentymentalny dzień, który chcą spędzić czas ze swoją drugą połówką, natomiast dla innych komercjalne święto, którego celem jest zwiększenie konsumpcjonizmu. Bez względu na to, jakie stanowisko przyjmujesz, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu ze względu na interesujące ciekawostki związane z walentynkami, o których mogłeś nie mieć do tej pory pojęcia. W Polsce Walentynki największy rozgłos zyskały w latach 90. XX wieku i trafiły tu wraz z kultem świętego Walentego.


1. 14 lutego to data śmierci świętego Walentego, od którego imienia powstała nazwa święta zakochanych. Św. Walenty jest nie tylko patronem zakochanych, ale również osób chorych psychicznie, które cierpią na choroby nerwowe oraz epilepsję. Historia wspomina, że Walenty pomagał zawierać związki małżeństwie żołnierzom, za co został skazany na śmierć, ponieważ ślub był zjawiskiem niedozwolonym wśród członków wojska.

2. Wiele środowisk 14 lutego nazwało także dniem „Single Awereness Day” lub „Quirkyalone Day”, aby zwrócić uwagę na fakt, że pomimo tego, że nie jest się w związku, to jednak można żyć szczęśliwie. Nazwa odnosi się do celebrowania życia w pojedynkę.

3. Święto zakazane? Tak. W niektórych krajach zakazano obchodzenia Walentynek, m.in. w Indiach i Pakistanie, gdzie próbuje się zatrzymać amerykanizację na rzecz tradycyjnej kultury islamskiej.

4. W Walentynki wzrasta liczba dochodów firm, które zajmują się sprzedażą kwiatów, perfum, biżuterii, a także czekoladek, które są sygnowane w kształcie serduszek. Najczęstszym sposobem na spędzenie walentynek jest wyjście na romantyczną kolację lub wypad do kina. W ten dzień pada również wiele pytań w kwestii zaręczyn.

5. W Japonii święto zakochanych skierowane jest przede wszystkim w kierunku mężczyzn, którzy zostają obdarowywani przez swoje ukochane prezentami. Kobiety otrzymują podarunki miesiąc później z okazji tzw. Białego Dnia.

Dodaj komentarz

Sara
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Święto zakochanych ma w sobie coś magicznego.

Patrycja
Dodano:
0
0

Walentynki to z pewnością czas na zwiększenie zysków ze sprzedaży dla florystów, cukierników, czy innych firm. Prezenty na to święto są niezwykle popularne.

Artur
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawe, że w taki sposób obchodzą to święto Japończycy. Sądziłem, że tradycyjna kultura w tym przypadku bardziej uległa amerykanizacji.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Uwielbiam być singielką, mam dużo wolnego czasu.
O tak. U mnie zdominowała rutyna w związku.
zdecydowanie perfumy jezeli sie wie jakie uzywa :)
Wiek chyba nie ma tu większego znaczenia , ale dojrzałość i...