Najlepsze Porady IntymneJak dobrze wypaść na randce? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak dobrze wypaść na randce?

Jak dobrze wypaść na randce? Jak dobrze wypaść na randce?

Pierwszym randkom zawsze towarzyszy stres, ponieważ każdemu zależy na tym, aby dobrze wypaść przed drugą stroną. Stosując kilka uniwersalnych rad, zwiększysz szanse na to, aby twoje pierwsze spotkanie z wymarzoną dziewczyną/chłopakiem nie było tym ostatnim.


Bądź na czas

Nikt nie lubi spóźnialskich i przychodzenie na spotkanie sprawi, że już na wstępie stracimy w oczach drugiej osoby. Niektóre kobiety lubią testować cierpliwość mężczyzn, aby sprawdzić jak się w takiej sytuacji zachowa, jednak nie warto tego robić. Spóźnieniem możesz dać sygnał drugiej osobie, że nie zależy ci na tym spotkaniu. Nie przesadzaj jednak w drugą stronę i nie przychodź na spotkanie zbyt wcześnie. Będziesz denerwować się w oczekiwaniu na partnera, co nie wprowadzi cię w dobry nastrój przed randką.

Ubierz się odpowiednio do sytuacji

Czasami, gdy bardzo chcemy dobrze wypaść, możemy łatwo przesadzić. Dotyczy to zarówno kobiet i mężczyzn. Pamiętaj przede wszystkim, aby dobrać strój odpowiednio do okazji. Jeśli umówiliście się w parku, nie ma sensu ubierać się zbyt elegancko i zakładać wysokich szpilek. Z kolei, gdy partner zaprasza cię do wykwintnej restauracji, wyciągnięty sweter również nie będzie najlepszym wyborem. Załóż to, w czym czujesz się swobodnie. Pamiętaj, aby ubranie było czyste i schludne. Kobiety nie powinny również przesadzać z makijażem, perfumami oraz ilością biżuterii.

Utrzymuj płynną rozmowę

Cisza może być romantyczna, ale dopiero podczas kolejnych randek. Na pierwszej nie jest wskazana, a ponadto jest dla obu stron krępująca. Przygotuj sobie zatem jeszcze przed randką luźne tematy, które będzie można poruszyć, aby utrzymywać wymianę zdań. Pamiętaj, że są pewne sprawy, których podczas pierwszej randki nie powinno się poruszać. Niewskazane jest mówienie o byłych, o problemach rodzinnych, czy o przebytych chorobach. Lepiej również unikać tematów związanych z religią i polityką.

Nie mów o wspólnej przyszłości

Pierwsza randka to czas, kiedy obie strony powinny się lepiej poznać, dlatego nie warto mieć do niej wygórowanych oczekiwań. Nie poruszaj zatem spraw takich jak ślub i nie mów jakie imiona planujesz nadać dzieciom - chyba, że partner okaże się totalnie nie w twoim typie i zechcesz go skutecznie odstraszyć. Zastanów się również, zanim zaoferujesz wspólne wyjście na koncert, który odbędzie się dopiero za miesiąc.

Regulowanie rachunku

Jeśli randka odbywa się w restauracji lub kawiarni, w końcu przychodzi czas na regulowanie rachunku. W tej kwestii panuje odwieczny konflikt o to, kto powinien zapłacić. W naszej kulturze przyjęło się, że w dobrym tonie jest, jeśli to mężczyzna pokryje koszt spotkania. Pozytywnym gestem będzie jednak, jeżeli kobieta zaproponuje, że zapłaci za siebie. Pod żadnym pozorem nie powinno się jednak wywierać presji na drugiej osobie w kwestii zapłaty. Sytuacja, że któreś z partnerów zapomni portfela również może spotkać się z negatywnym odbiorem. Mężczyzna zawsze może zaproponować, że pokryje tym razem cały rachunek, a kobieta będzie mogła zrewanżować się tym samym na kolejnej randce - jeśli do takiej dojdzie.

Dodaj komentarz

Lucy144
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Te przygotowanie do randki są stresujące. Fajne porady.

Justyna
Dodano:
0
0

Pierwsza randka zawsze jest stresująca, ale pamiętajmy, aby zachowywać się naturalnie i być soba.

Amelia
Dodano:
0
0

To prawda, jak chłopak zaczyna na pierwszej randce mówić o przyszłości, to wiem, że to tak jakby chciał przyśpieszyć naszą znajomość, relacje, a przecież przeżywanie jej jest najistotniejsze.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Pierwsza randka zawsze stresuje człowieka najbardziej, a...
Odpowiednie ubranie to dla mnie podstawa. Zawsze gdy wychodzę...
W tym roku skończyły mi się już pomysły na Dzień Chłopaka....
Przydatne porady. Oby jak najwięcej osób do nich sięgnęło.