Najlepsze Porady IntymneZalety bycia singlem

Zalety bycia singlem

Zalety bycia singlem Zalety bycia singlem

Twój związek już dawno się zakończył, a od tamtej pory wciąż nie możesz natrafić na kogoś sensownego? Nie szukaj na siłę drugiej połówki, a zamiast tego skorzystaj z bycia singlem i doceń wszystkie korzyści wolnego stanu. 


Czas na rozwój zawodowy
W społeczeństwie wciąż panuje przekonanie, że bycie singlem jest równe z byciem nieszczęśliwym. Tymczasem wiele osób bez drugiej połówki mogłyby się pochwalić znacznie barwniejszym życiem niż osoby w związkach. Psycholodzy, którzy na co dzień realizują badania dotyczące ludzkich zachowań są zdania, że osoby, które nie posiadają partnera często mają lepszą pracę oraz większe możliwości rozwoju zawodowego. Z czego to wynika? Przede wszystkim z braków ograniczeń. Dla drugiej połówki często świadomie rezygnujemy z możliwości odbycia zagranicznych delegacji, aby nie rozstawać się na długi czas. Zdolni jesteśmy do poświęcenia awansu na bardziej wymagające stanowisko czy wzięcia udziału w ciekawym projekcie tylko po to, aby więcej czasu spędzić z ukochaną osobą. Każda sytuacja ma oczywiście swoje plusy i minusy, jednak jeśli obecnie jesteś singlem, warto wykorzystać ten czas i skupić się na rozwoju swojej kariery budując w ten sposób lepsze perspektywy dla siebie, a także dla swojego przyszłego związku. 

Czas dla bliskich
Pewnie nie raz spotkałeś się ze stwierdzeniem, że single żyją w samotności, nie mają z kim wyjść na miasto w piątkowy wieczór czy znaleźć kompana na wspólną podróż. Tymczasem jest zupełnie przeciwnie. Wiele singli prowadzi bujne życie towarzyskie, głównie dlatego, że czas, który mogliby poświęcić partnerowi spędzają w gronie znajomych. Dzięki temu rodzą się między takimi osobami głębsze przyjaźnie i okazje do wspaniałych przeżyć i wspomnień. 
Co jednak zrobić, kiedy masz wrażenie, ze wszyscy w Twoim otoczeniu są sparowani, a Ty nie masz ochoty czuć się jak piąte koło u wozu podczas wspólnego wyjścia? Rozejrzyj się wokół siebie. Z pewnością wśród Twoich znajomych znajdują się single, które być może tak jak Ty nie mają pomysłu co robić w najbliższy weekend. Możesz także poświęcić wolny czas i odwiedzić swoich rodziców, rodzeństwo, czy dziadków. Eksperci wskazują, że osoby wolnego stanu często mają lepszy kontakt ze swoją rodziną niż ludzie w związkach. 

Czas dla siebie
Nie da się ukryć, że ludzie zakochani są w stanie poświęcić dla siebie każdą wolną chwilę, przez co często brakuje im czasu dla samych siebie. Kiedy jednak związek się kończy, okazuje się nagle, że masz mnóstwo czasu tylko i wyłącznie dla siebie. Jak go dobrze spożytkować? Odkurz swoje stare pasje, które odłożyłeś na bok odkąd wszedłeś w swój poprzedni związek. Przeczytaj wszystkie książki, na które dotąd nie było czasu. Zapisz się na kurs, który od dawna chodził Ci po głowie. Rób wszystko, na co do tej pory nie było okazji. Nie tylko poczujesz z tego powodu większą satysfakcję, ale przede wszystkim nie będzie doskwierać ci samotność i wrażenie, że nie masz co ze sobą zrobić.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
Dzięki za świetny poradnik. Mam 6-letniego psa i od...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
żyj tym co jest i żyj przyszłością a nie przeszłością,...
W życiu bym sie nie przyznała do zdrady - to przynajmniej...
Porada jak sie całować wyniesie mnie na wyżyny namietnosci...