Najlepsze Porady KulinariaJak filtrować nalewki? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak filtrować nalewki?

Jak filtrować nalewki? © pixabay.com

Nalewki są bardzo smacznym alkoholem, który ma zazwyczaj właściwości lecznicze. Wykonywane są one z roślin, owoców, przypraw oraz dodawany jest do nich spirytus lub czysta wódka. W ten sposób tworzony jest rozgrzewający napój łagodzący kłopoty trawienne czy obniżający ciśnienie. Jednak większość nalewek powinna mieć klarowną postać, jak więc je przefiltrować?


Co jest używane do filtrowania?

Klarowną postać nalewki otrzymujemy poprzez jej przelanie przez gazę, bibułkę, szmatkę lnianą lub płócienną. Niekiedy używane są do tego zwykłe ręczniki papierowe. Niezbędne jest także naczynie do przelania nalewki. Filtrowanie polega bowiem na jej przelaniu przez materiał, który zatrzyma osad oraz inne drobinki. Sposobów filtrowania jest co najmniej kilka. Prezentujemy więc niektóre z nich, te najłatwiejsze, które zapewnią przejrzystość nalewce oraz sprawią, ze jej kolor będzie głęboki i oprócz własciwosci leczniczych nalewka zyska również wspaniałą postać.

Trzy sposoby na filtrowanie nalewek

Najprostszy sposób na filtrowanie to przelanie nalewki przez papierowe ręczniki. Nie jest w 100% skuteczny sposób, ale szybki i tani. Ręczniki można wymieniać w zależności od potrzeb. Nie jest to materiał drogi i mamy go pod dostatkiem na rolce. Nieco skuteczniejsze jest cedzenie przez gazę. Należy jednak zakupić co najmniej kilka sztuk i kilkakrotnie je składać, by dokładniej filtrowały. Najbardziej dokładny, lecz pracochłonny sposób to cedzenie przez szmatkę płócienną lub lnianą. Płyn powoli przez nie przecieka, jednak będzie miał najbardziej klarowną postać. Po kilku dniach filtrowania na spodzie butelki lubi się zebrać osad, jednak jest to naturalne i nie nalezy się przejmować, że coś poszło nie tak. 

Dodaj komentarz

Karol
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
1
0

Dobrze przefiltrowana nalewka, dobrze spakuje i można zawsze poczęstować sąsiada.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Grzaniec jest super opcją na długie jesienne i zimowe wieczory.
Smaczne pączki.
Zrobione według przepisu. Wyszły idealne, po kilku dniach...
Dobry przepis, frytki wyszły idealne. Dzieci chcą częściej...