Najlepsze Porady KulinariaJak pić tequile? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak pić tequile?

Jak pić tequile?

Tequila to mocny trunek alkoholowy i nie każdemu może smakować, ale to nie znaczy że chociaż raz nie warto spróbować. Ten alkohol ma bardzo ostry i intensywny zapach i jeszcze bardziej specyficzny smak. Istnieje jednak wiele drinków, które wykorzystują tequilę i nawet tego nie czuć. Nawet piwo z tequilą istnieje i chyba każdy zna piwo Corona z filmów Fast and Furious, gdzie Vin Diesel twierdzi że to jego ulubiony trunek alkoholowy i nie przekonuje się do inne.

Najlepsze-porady.pl przygotowały dla Ciebie nie tylko tradycyjny sposób picia tequili ale również ciekawe i smaczne drinki z jej wykorzystaniem! :)


1) Tequila w tradycyjny sposób

Spożycie tequili w tradycyjny sposób wymaga jeszcze dodatkowo trochę soli i kawałek cytryny lub limonki. Początkowo, weź kawałek cytrusa i przetrzyj miejsce na dłoni między kciukiem a palcem wskazującym i posyp je odrobiną soli. Trzymaj kawałek cytrusa w tej długi, a drugą chwyć za kieliszek z tequilą.
Głęboki oddech, polizanie miejsca z solą, wypicie od razu całego kieliszka tequili i przegryzienie cytrusa. To jest właśnie najbardziej popularny sposób spożywania tequili na całym świecie i mamy nadzieję ze smakowało.. chociaż z pewnością trochę się wykrzywisz! :D

2) Tequila Sunrise

Jeśli chodzi o drinki z tequilą to chyba Tequila Sunrise mówi sama za siebie i jest najpopularniejszym drinkiem z tym trunkiem. Co wchodzi w skład tego drinka? 50 ml tequili, 20 ml grenadyny i 100 ml soku pomarańczowego. Wystarczy wszystkie składniki wymieszać w shakerze, dodać lód i przelać całość do szklanki ;)

3) Margarita

Kolejny drinki, o którym każdy słyszał. W porównaniu z Tequila Sunrise to Margarita jest bardziej orzeźwiająca i kwaśniejsza. Dlaczego? W jej skład oprócz tequili wchodzi sok z limonki, trochę likieru pomarańczowego i sól. Tak samo jak poprzednio całość( bez soli) mieszamy w shakerze i wlewamy do kieliszka. Brzegi kieliszka pocieramy limonką i tam dosypujemy soli. 

 

Dodaj komentarz

Grzegorz
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Raz próbowałam tequile i mi nie spakuje.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Nie słyszałam o tym przepisie. Zrobię taką dzisiaj na obiad,...
Wygląd mięsa wiele mówi o jakości.
Moją ulubioną zupą jest grzybowa, koniecznie z grzybków z...
ja lubie jeszcze dodac kilka kropli soku z limonki. na co...