Najlepsze Porady KulinariaJak rozpoznać czy mule są świeże?

Jak rozpoznać czy mule są świeże?

Jak rozpoznać czy mule są świeże? Jak rozpoznać świeże mule?

Owoce morza są przysmakami, które mają dużą grupę zwolenników. Nic dziwnego. Są to smaczne i efektowne specjały, przy pomocy których możesz przyrządzić pyszny obiad lub romantyczną kolację dla dwojga. Mule lub inaczej omułki należą do gromady mięczaków. Składają się z mięsistego wnętrza o delikatnie słodkim smaku oraz podłużnej skorupki. Wbrew ogólnemu przekonaniu, przygotowywanie owoców morza nie jest trudne. Jednak w przypadku muli należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Najważniejszą jest to, aby umieć rozpoznać, kiedy omułki są świeże, a kiedy nie. Zjedzenie zepsutych muli może poskutkować zatruciem. Z tego też względu podpowiemy, jak rozpoznać, czy omułki, które masz w kuchni nadają się do spożycia. Kiedy je wyrzucić? Na co zwrócić uwagę?


  • Świeże mule najlepiej przygotowywać w dniu zakupu. Przed rozpoczęciem gotowania, należy sprawdzić, czy są świeże. Takie są wtedy, kiedy ich muszle są zamknięte. W przypadku, kiedy któraś jest otwarta - postukaj nią o jakąś twardą powierzchnię. Jeśli się zamknie - jest dobra. Jeśli postanie otwarta - od razu ją wyrzuć. Taka sztuka kompletnie nie nadaje się do spożycia.

 

  • Sprawdź mule także po ugotowaniu. Muszle świeżych omułek powinny się otworzyć pod wpływem ciepła. Jeśli po wyjęciu z wody nadal są zamknięte, wówczas także nie nadają się do zjedzenia.

 

  • W przypadku, kiedy posiadasz mrożone mule, nie musisz ich oglądać przed gotowaniem. Mrożone są tylko zamknięte sztuki, które przechodzą też proces pasteryzacji. Warto jednak pamiętać o tym, aby rozmrażać je stopniowo. Po wyjęciu z zamrażalnika umieść je najpierw w lodówce, a następnie w zimnej wodzie. 


Mule gotują się kilka minut. Zdejmij garnek z palnika wtedy, kiedy spod pokrywki zacznie wydobywać się para. Najlepiej smakują z czosnkiem i pietruszką, podane z bagietką lub makaronem. Spróbuj, to naprawdę łatwe!

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Nie słyszłałam o zielonej kawie. Wygląda na to, że jest bardzo...
Super pomysł. Ciekawe czy dzieci będą jadły!
Raz próbowałam tequile i mi nie spakuje.
Ziemniaki możemy wykorzystać na różnoraki pomysł,