Najlepsze Porady KulinariaSposoby na usunięcie pestek z czereśni lub wiśni bez drylownicy Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Sposoby na usunięcie pestek z czereśni lub wiśni bez drylownicy

Sposoby na usunięcie pestek z czereśni lub wiśni bez drylownicy

Czereśnie i wiśnie to pyszne, soczyste owoce, na które sezon właśnie się rozpoczyna. Owoce te doskonale smakują nie tylko na surowo jako przekąska, ale także w postaci dżemu, konfitury, kompotu czy nalewki. Sezon na czereśnie i wiśnie nie trwa zbyt długo warto więc wykorzystać go do przygotowania przetworów by cieszyć się ich smakiem i właściwościami także w okresie jesiennym i zimowym. Większość przepisów na przetwory tych owoców wymaga pozbycia się znajdujących się w ich wnętrzu pestek. Najłatwiej poradzić sobie z nimi przy pomocy drylownicy. Nie każdy ma ją w domu zwłaszcza jeśli niezbyt często robi domowe przetwory. Istnieją także inne skuteczne sposoby na szybkie usunięcie pestek z czereśni lub wiśni. Jak tego dokonać bez użycia drylownicy?


Wsuwka

Pestki z czereśni lub wiśni można usunąć przy pomocy klasycznej wsuwki do włosów. Aby to zrobić wystarczy rozsunąć ją lekko i włożyć do środka czereśni lub wiśni jej okrągłą część. Następnie należy kilka razy pokręcić wsuwką, a pestka zostanie usunięta. Podobny efekt osiągniemy po użyciu w ten sam sposób agrafki. 

Łyżeczka deserowa

Doskonała do drylowania czereśni i wiśni z pestek jest także mała łyżeczka deserowa. Jest nieduża, dzięki czemu można jej czubek wbić w środek wiśni lub czereśni co pozwoli sprawnie wyciągnąć pestkę z wnętrza owocu.

Spinacz

Dobrym przedmiotem do usunięcia pestek z owoców jest także spinacz. Należy wygiąć go w kształt przerwanej cyfry 8. Jedną część trzeba umieścić w środku czereśni i wyciągnąć pestkę. 

Nóż kuchenny

Dobrą metodą na wydrylowanie wiśni lub czereśni jest także użycie do tego noża kuchennego. Należy go ułożyć poziomo. Po nacięciu owocu z łatwością usuniemy z jego wnętrza pestkę. 

Słomka

Przedmioty, które ułatwią wydrylowanie wiśni lub czereśni to także słomka, pałeczka do ryżu lub końcówka do dekoracji ciasta. Końcówką jednego z tych akcesoriów kuchennych z łatwością wypchniemy pestki z owoców. 

Dodaj komentarz

Izabela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Fajne pomysły ale drylownica z tego wszystkiego jest najszybsza jeśli mamy zdryfować 2 wiadra wiśni na dżemy.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Dobrze przefiltrowana nalewka, dobrze spakuje i można zawsze...
Uwielbiam kupować zdrowe produkty. Pamiętam o uzupełnianiu...
Fajna alternatywa bez mięsa. Wypróbuję przepis ;)
Dokładnie tak, należy zacząć łagodnie, powoli odejmując...